" /> Hayriye Demir, “Tüm Öğretmenlerin Ellerinden Öpüyorum” – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hayriye Demir, “Tüm Öğretmenlerin Ellerinden Öpüyorum”

Hayriye Demir, “Tüm Öğretmenlerin Ellerinden Öpüyorum”

Adana (CUHA) – Ak Parti Çukurova İlçe Belediye Başkan A. Adayı Hayriye Demir, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Başkan aday adayı Demir, “Büyük Önder Atatürk, cefakar ve fedakar Türk Öğretmenlerine güvenmiş, onlara olan inancını da ‘Muallimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakar öğretmen ve eğiticileri olan sizler yetiştireceksiniz. Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ diye ifade etmiştir” dedi.

Ak Parti Çukurova Belediye Başkan a. Adayı Hayriye Demir, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanıyla taçlanmasının ardından başlayan devrimlerin en önemlilerinden birisi Harf Devrimi’dir. Harf Devrimi’yle birlikte Anadolu’da büyük bir değişim başlamış, bu atılım sanayideki gelişmelerle birlikte tüm dünyanın hayranlıkla izlediği bir değişimi sağlamıştır dedi.

Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Millet Mektepleri Başöğretmenliği’ ünvanı verilmesi kararlaştırılmıştı. Bakanlar Kurulu’nun kararının ardından 24 Kasım 1928’de Atatürk’ün ‘Başöğretmenliği’ kabul etmesiyle birlikte ülkemizde her yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü olarak kutlanmaya başlandı diyen Başkan aday adayı Hayriye Demir, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ilk olarak Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla, ebediyete göç etmiş tüm eğitimcilere Allahtan rahmet diliyoruz. Geleceğimizi şekillendiren, çocuklarımızı yarınlara hazırlayan Eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?