" /> IŞİD, Süveyde’ye saldırdı 250 ölü onlarca kadın ve çocuğu kaçırıldı – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
IŞİD, Süveyde’ye saldırdı 250 ölü onlarca kadın ve çocuğu kaçırıldı

IŞİD, Süveyde’ye saldırdı 250 ölü onlarca kadın ve çocuğu kaçırıldı

(MNT) – Suriye hükümet güçlerinin ülkenin güneyinde büyük oranda kontrolü sağlamasının ardından Ürdün sınırındaki Süveyde’ye IŞİD’in düzenlediği koordineli saldırılarda ölü sayısı 250’yi geçerken onlarca kadın ve çocuğun da kaçırıldığı belirtildi.

Suriye’nin güneyinde Dürzilerin yaşadığı Süveyde vilayetine geçen hafta saldıran IŞİD’in kadınlarla çocukları da kaçırdığı ortaya çıktı.

Saldırıların ardından en az 36 Dürzi kadın ve çocuk kaçırıldıığı belirtildi.

Suriyeli haber sitesi Süveyde 24’e göre 20 kadın ile 16 çocuk IŞİD tarafından esir alındı.

IŞİD’in esir aldığı kadınlardan 4’ünün kaçmayı başardığını, 2’sinin ise öldüğü bildirildi.

IŞİD’in hedef aldığı bölgede ayrıca 17 erkeğin akıbetinin belirlenemediğini, kaçırılmalarının ihtimal dahilinde olduğunu kaydedildi.

Süveyde’nin kent merkezi ile vilayet genelini eşzamanlı vuran intihar saldırıları ve silahlı saldırıların sorumluluğunu üstlenen IŞİD’den henüz kaçırmalarla ilgili bir açıklama gelmedi.

Irak gibi Suriye’de de IŞİD’e karşı zafer ilan edilmesine karşın IŞİD hala Süveyde, Deyr ez Zor ve Irak sınırı yakınında bazı cepleri kontrolünde tutuyor.

Suriye’nin güneyinde bazı terör örgütlerin destekleyen ABD’nin IŞİD’e de gizli destek verdiği uzun zamandır belirtiliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?