• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İstanbul Eyüpsultan Kaymakamı Dölek, Malazgirt Zaferi’nin 947. Yıldönümü Kutladı

İstanbul Eyüpsultan Kaymakamı Dölek, Malazgirt Zaferi’nin 947. Yıldönümü Kutladı

İstanbul (CUHA)- Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, Malazgirt Zaferi’nin 947. Yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, dünya tarihinin akışına yeni bir yön veren ve Türk milletinin şanlı zaferlerinden biri olan Malazgirt Zaferi’nin 947. yılını kutlamanın gururunu, coşkusunu ve heyecanını hep birlikte yaşadıklarını söyledi.

Sultan Alparslan’ın Malazgirt’te kazandığı zaferin, aynı zamanda ülkenin sonsuza kadar kalacağı vatan toprakları olduğunu vurgulayan Kaymakam Dölek, mesajında şunları söyledi;

“15 Temmuz gecesi yaşanan hain ve alçak darbe girişimine karşı milletimizin gösterdiği kahramanlık destanı, dün olduğu gibi yarında bağımsızlığımızdan asla ödün vermeyeceğimizin tüm dünyaya ilanıdır.

Ülkemizde yaşanan birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunu hiçbir şer odaklarının bozamayacağını vurgularken 26 Ağustos 1071 yılında kazandığımız Malazgirt Zaferi’nin 947. yıldönümünde başta Sultan Alparslan ve şanlı ordusu olmak üzere Anadolu’yu bizlere ebedî bir vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyor, kahraman gazilerimize sonsuz minnetimizi sunuyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
istanbul haber

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?