" /> İstanbul’un Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 95. Yıl Dönümü Kapsamında Törenler Düzenlendi – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İstanbul’un Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 95. Yıl Dönümü Kapsamında Törenler Düzenlendi

İstanbul’un Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 95. Yıl Dönümü Kapsamında Törenler Düzenlendi

İstanbul (CUHA)- Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, İstanbul’un Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 95. Yıldönümü kapsamında, şehre giren ordunun başındaki komutan olan Kurtuluş Savaşı kahramanlarından General Şükrü Naili Gökberk’in kabri başında düzenlenen törene katıldı.

Edirnekapı Şehitliği’nde düzenlenen törene Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek’in yanı sıra 52. Tümen Kurmay Başkanı İstihbarat Albay Zeki Bilal Şanlı, Eyüpsultan İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sadık Tatar, Eyüpsultan Belediye Başkanlığı adına katılan Cemal Memiş, kurum müdürleri ve askerler katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, özgeçmişi de okunan General Şükrü Naili Gökberk ve tüm şehitler için yapılan duaların ardından, Kaymakam Dölek ve törene katılanlar, General Gökberk’in kabrine karanfil bıraktı.

Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, İstanbul’un Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 95. Yıldönümü kapsamında, şehre giren ordunun başındaki komutan olan Kurtuluş Savaşı kahramanlarından General Şükrü Naili Gökberk’in kabri başında düzenlenen törene katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, özgeçmişi de okunan General Şükrü Naili Gökberk ve tüm şehitler için yapılan duaların ardından, Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, burada yaptığı açıklamada, tarihi boyunca hiçbir sömürüye, baskıya ve işgale boyun eğmeyen vatan evlatlarının 6 Ekim 1923’te düşmanları İstanbul’dan temizlediğini dile getirdi.

Kaymakam Dölek, konuşmasının devamında ise şunları söyledi;

“Başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, kabri başında bulunduğumuz Şükrü Naili Paşa ile komutasındaki kahraman ordumuzun tüm fertlerini ve bu toprakları bizlere ebedi vatan kılan kahraman ecdadımızı, şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımızın kurtuluş gününü kutluyorum.”

Tören, Edirnekapı’da bulunan şehitlerin kabrine karanfil bırakılıp, dualar edilmesinin ardından son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
istanbul haber

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?