" /> İsviçre’de 2 Uçak Kazası 24 Ölü – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İsviçre’de 2 Uçak Kazası 24 Ölü

İsviçre’de 2 Uçak Kazası 24 Ölü

(MNT) – İsviçre’de JU-52 HB-HOT model eski tip bir gezi uçağı düştü, uçakta bulunan 20 kişinin hepsi hayatını kaybettiği açıklandı. Birkaç saat önce, başka bir uçak kazasında dört kişilik bir aile öldü.

20 kişinin hayatını kaybettiği uçak, doğu İsviçre’deki Glarus Kantonu’ndaki Piz Segnas dağına yaklaşık 2 500 m yükseklikte çarptı.

Yetkililer, uçaktan herhangi bir acil durum çağrısı hakkında bilgi olmadığını ve kaza soruşturmasının nispeten karmaşık olabileceğini söylüyorlar.

20 kişiye mezar olan Uçak, Gezegen, pilotları eski askeri pilotları veya trafik pilotları olan diğer üç benzer uçağa sahip olan JU-Air havayoluna ait olduğu söylendi.

İki yetişkin ve iki küçük çocuk öldü
Birkaç saat önce başka bir uçak kazası meydana geldi. İki yetişkin ve iki çocuklu bir aile, Bern’den 60 kilometre uzaklıktaki Hergiswil belediyesinde bir ormana düştü. İsviçre gazetesi Blick’i haberine göre o kazada 4 kişilik bir aile öldü .

İsviçre medyasındaki haberlere göre, aşırı sıcak hava kazaların önemli bir nedeni olabilir. Hava sıcak olduğunda daha incedir, bu da gezegenin soğutma kapasitesini, daha soğuk havada uçmaya kıyasla azaltır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?