• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İYİ Parti’de Bir İstifa Depremi Daha

İYİ Parti’de Bir İstifa Depremi Daha

Adana (CUHA) – İYİ Parti Adana Sarıçam İlçe Teşkilatı’nın kurucuları, 4’ü ilçe başkan yardımcısı toplam 15 yönetici partilerinden istifa ederek MHP saflarına katıldı.

Merkez ilçe Sarıçam’da bir düğün salonunda icra edilen ve vatandaşların yoğun ilgisine mazhar olan katılımla ilgili törende, MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, MYK Üyesi Uğur Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın Adayı Hüseyin Sözlü de hazır bulundu.

MHP Sarıçam İlçe Başkanı Mustafa Kızılelma’nın ev sahipliği yaptığı törende, İYİ Parti Sarıçam İlçe Başkan Yardımcıları İbrahim Pehlivan, Mustafa Özenli, Hüseyin Gürbüz, Hidayet Özkan, yöneticiler Ramazan Ünal, Bilal Eker, Mediha Koçer, Ayşe Eker, Önder Solak, Mustafa Türedi, İsa Cingöz, İsmail Songun ile delegeler Necla Güneş, Ali Gürbüz ve Mehmet Çakır’a üç hilal rozeti takıldı.

İYİ PARTİ’TE NELER OLDU, NEDEN MHP’YE GEÇTİLER?

Katılımcılar adına konuşan Mustafa Özenli, yerelde ve genelde ötekileştirici, ayrıştırıcı bir anlayış sergilediğini belirttiği İYİ Parti’nin “şirket yönetir gibi” bir anlayış içinde olduğunu kaydetti. Özenli, İYİ Parti’nin ülkenin geleceğine yönelik zarar veren politikalar içine girdiğini belirterek, “Bugün bu kararımızla yüce Türk milletine karşı olan sorumluluk ile hareket etmenin vicdani rahatlığını yaşıyoruz” dedi.

“ROTAMIZ ASLA DEĞİŞMEDİ”

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, MHP Lideri Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ülkenin bekası için Cumhur İttifakı’nın hayata geçirildiğini anlattı. Avcı “Başbuğ Alparslan Türkeş’le çıktığımız yolun başında çizilen rota asla değişmedi. 50 yıldır ‘Önce ülkem ve milletim’ diyen bir anlayışı temsil ettik. Bu uğurda 5 bin şehidimizi toprağa verdik. Kesin olan şu ki; bir asır önce de, bin yıl önce de, 5 bin yıl önce de milli beka meselemiz olmuştur. Bugün de milli beka diyoruz. Siyaseti bir koltuk kapma yarışı olarak görenler bunu anlayamazlar” ifadesini kullandı.

“GÜCÜMÜZE GÜÇ KATTILAR”

Bahçeli’nin 9 Şubat’ta yapılan 50. kuruluş yıl dönümü töreninde tarihi bir çağrıda bulunduğunu, “Gün, gönül gözüyle bakma günüdür. Zaman, ortak hissiyat ve değerler etrafında kenetlenme, Üç Hilal’in altında toplanma zamanıdır” dediğini hatırlatan Avcı, “Bugün burada toplanmamıza vesile olan da bu kutlu çağrının en kısa sürede karşılık bulmasıdır. Çoğunluğu daha önce partilimiz olan, bir kısmı da başka partilere mensupken duyguları istismar edilmiş ve oraya yönelmiş arkadaşlarımız bugün aramızdalar. Allah razı olsun. Gücümüze güç kattılar” şeklinde konuştu.

“ONLARIN BAHARI, MİLLETİN KIŞI OLUR”

Türkiye’nin dış kaynaklı ciddi tehdit altında olduğunu, bölücü terör örgütlerinin bu amaç için kullanıldığını belirten Avcı, “En acısı da Atatürk diyen, cumhuriyet diyen yapıların bölücü terör örgütleriyle, bu örgütlerin siyasi uzantılarıyla ittifak kurmuş olmalarıdır. Birileri baharın özlemini çekiyor. Onların baharı, inanın, Türk milletinin kışı olacaktır. Buna izin veremeyiz, vermeyeceğiz. Mutlak surette her yerde, Adana’da, tüm ilçelerde kazanmak zorundayız. Bu vesileyle diyorum ki, tüm ayrılıklar bitmeli. Dilde, fikirde, işte birlik gerçekleşmeli. Gönüller birleşmeli” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?