" /> Kadınlar İçin 4 Milyon 500 Bin Liralık Merkez – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kadınlar İçin 4 Milyon 500 Bin Liralık Merkez

Kadınlar İçin 4 Milyon 500 Bin Liralık Merkez

Adana (CUHA) – Seyhan Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi açıldı. Bölgenin en büyük kadın dayanışma merkezi olan projede kadınlar için dil eğitimi, psikolojik, hukuksal ve sosyal destek hizmetlerinin yanı sıra çeşitli mesleki eğitim programları da yer alacak. 4,5 milyon lira mal olan projenin finansmanı GIZ (Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu) tarafından sağlanacak.

Göreve geldiği günden bu yana yapılan sosyal projeleri ile bilinen ve yapılan projeler Türkiye’ye örnek olan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, bölgenin en büyük kadın dayanışma merkezini Emek Mahallesi’nde bulunan ve son derece modern bir yapıya sahip mahalle merkezinde açtı. Seyhan Belediyesi ve GIZ (Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu) birlikteliği ile uygulamaya konan ve 4,5 milyon lira mal olacak projenin finansmanı GIZ (Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu) tarafından sağlanacak.

Projenin önemine vurgu yapan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, merkezde kadınlar için verilecek hizmetlerden bahsetti. Başkan Zeydan Karalar, “Ne kadar güzel bir iş yaptığımız buraya gelen kalabalıkla anlaşılıyor. Biz kadına değer veren, kadınla ilgili birçok proje yapan ve her fırsatta kadının toplumdaki yerini bulabilmesi için üzerine düşeni yapan bir belediyeyiz. Kadın dayanışma merkezimiz, Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu ile birlikte yürüttüğümüz bir proje. Merkezimiz fiziksel, sosyal ve ekonomik şiddete maruz kalmış tüm kadınlarımıza açıktır. Merkezimizde psikolog ve avukatlarımız kadınlarımıza destek verecektir. Yabancı kadınlara dil eğitimi, mesleki eğitim ve rehabilitasyon merkezide bulunacaktır. ”ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından kadın dayanışma merkezinin kurdelesi kesilerek hizmete açıldı. Daha sonra Başkan Zeydan Karalar, merkezin içerisini gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?