" /> Kahramanmaraş Tanıtım Grubu Kurulacak – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kahramanmaraş Tanıtım Grubu Kurulacak

Kahramanmaraş Tanıtım Grubu Kurulacak

Kahramanmaraş (CUHA)- Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, ilde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile bir araya geldi.

ORTAK PAYDA KAHRAMANMARAŞ VE TÜRKİYE

Pınarbaşı Çınarkasrı Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıya Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren, oda, birlik, dernek ve platform gibi sivil toplum kuruluşu başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Başkan Erkoç, ortak paydanın Kahramanmaraş ve Türkiye olduğunu söyledi.

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ GÜCÜ ÇOK ÖNEMLİ

Sivil toplum kuruluşlarının toplum için önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Başkan Erkoç, “Bir binanın donatıları yani kolon ve kirişleri olur. Sivil toplum kuruluşları da toplumun sosyal donatılarıdır. Yani sağlıklı ve demokratik bir toplumda sivil toplum kuruluşlarının gücü çok önemlidir. Hamd olsun Kahramanmaraş’ımız da bu konu da daha da güçlenmekte ve artık her alanda büyükşehir olduğumuzun farkına da varılmaya başlandı” dedi.

SORUNLARININ ÇÖZÜMÜNDE BÜYÜK BİR YOL ALINDI

Erkoç, Büyükşehir Belediyesi bu tür etkinliklere verdiklerini vurgulayarak;  “Şehrimizde de sivil toplum konusunda çok önemli mesafeler alındı. Artık Kahramanmaraş’ta sivil toplum kuruluşları çok örgütlü ve çok güçlü.

Burada hepimizin ortak paydası Kahramanmaraş ve Türkiye’miz. Allah’a hamdolsun Kahramanmaraş’ta hep beraberce omuz omuza geleceği inşa etme gayreti içindeyiz. Kurmuş olduğumuz daire başkanlığı ile sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte omuz omuza vererek Kahramanmaraş’ımızın sorunlarını çözme aşamasında bir hayli yol kat ettik” ifadelerini kullandı.

KAYNAKLAR İSRAF EDİLMEDEN DOĞRU KULLANILMALI

Türkiye’nin hak ettiği konuma gelene kadar, birlik ve berberlik içinde çalışılması gerektiğine işaret eden Erkoç, “Kaynaklarımızı israf etmeden omuz omuza vererek çalışacağız ve bu sayede şehrimizin huzur ve bereketi daha da artacak. Ben buradan sivil toplum kuruluşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Çünkü şehrimizin birçok konusunda yükünü omuzlamaktalar” diye konuştu.

Başkan Erkoç’un konuşmasının ardından sivil toplum kuruluşu temsilcileri söz alarak fikirlerini ve düşüncelerini ifade ederek Kahramanmaraş için neler yapılabiliri masaya yatırdırlar.

Yapılan istişare toplantısının sonunda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Kahramanmaraş için bir tanıtım grubu kurulması kararlaştırıldı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?