" /> Kahramanmaraş’da çocuklara dini eğitim verildi – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kahramanmaraş’da çocuklara dini eğitim verildi

Kahramanmaraş’da çocuklara dini eğitim verildi

(MNT) – Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren halk kütüphanelerinde çeşitli aktiviteler yapılmaya devam ediyor.

Karaziyaret Halk Kütüphanesi’nde Şehit Cengiz Camii Kur’an Kursu’ndaki öğrencilere yönelik verilen eğitimlerde bu sefer Namaz ve Abdest konuları işlenerek kütüphanelerin çalışmaları hakkında bilgiler verildi.

Konu ile ilgili olarak bir açıklamada bulunan Kütüphaneler Şube Müdürü Hakan Ceren: “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’un direktifleri doğrultusunda halk kütüphanelerimizde ders çalışma ortamları haricinde eğitim seminerleri ve konferanslar gibi çeşitli aktiviteler de yürütüyoruz. Bu çalışmalar kapsamında Karaziyaret Halk Kütüphanemizde Şehit Cengiz Camii Kur’an Kursu’ndaki 230 öğrenci kardeşimize Namaz ve Abdest konularında kendi hocaları tarafından verilen eğitimlerin ardından kütüphanelerimizin çalışmalarına ilişkin bilgiler de aktardık ve eğitim sonrası öğrenci kardeşlerimize meyve suyu ve kek ikramında bulunduk. Her hafta farklı bir kütüphanemizde farklı konularda bilgilendirme ve eğitim seminerlerimiz devam edecek” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?