" /> Kastamonu’da Yolcu uçağı Millet Kıraathanesi oldu – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kastamonu’da Yolcu uçağı Millet Kıraathanesi oldu

Kastamonu’da Yolcu uçağı Millet Kıraathanesi oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Millet Kıraathanesi’ projesi Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş tarafından hayata geçirildi.

Kastamonu Belediyesi tarafından hurdadan alınan yolcu uçağı, Kastamonu’da Millet Kıraathanesi olarak hizmet vermeye başladı.

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş yaptığı açıklamada, ” Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın aziz milletimizin ve kıymetli çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, kitaba sevk edebilmek, ufuklarını genişletmek ve ülkemizin hizmetkarı olacak yeni nesillerin yetişmesine katkı sağlamak adına projelendirdiği Millet Kıraathaneleri kapsamında çalışmalarımızın ilk etabını tamamladık.
Aktekke Mahallemizde bulunan ve geçtiğimiz yıl içerisinde kurulumunun tamamladığımız McDonnell Douglas MD-82 TC-TUA yolcu jetini Millet Kıraathanesi olarak dizayn ettik.
Millet Kıraathanemiz Milletin Evi Bilginin Merkezi olacaktır. Bu kapsamda her yaştan vatandaşımız Millet Kütüphanemizde günlük gazete takibi yapabilecek, kitap okuyacak, ders çalışabilecek, mangala ve satranç oynayabilecektir. Misafirlerimiz bu süre zarfında ücretsiz ikramlarda bulunarak kaliteli zaman geçirebilecekleri bir ortam oluşturulmuştur.
Milletimizin birlik ve beraberliğinin de nişanesi olacak Millet Kıraathanemiz Kastamonumuza hayırlı uğurlu olsun.” dedi…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?