" /> Kaymakam Dölek’i Ziyaret Eden Bosnalı Öğrenciler Türkçe Şarkılar Söyledi – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kaymakam Dölek’i Ziyaret Eden Bosnalı Öğrenciler Türkçe Şarkılar Söyledi

Kaymakam Dölek’i Ziyaret Eden Bosnalı Öğrenciler Türkçe Şarkılar Söyledi

İstanbul (CUHA)- Bosnalı Öğrenciler, İstanbul Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek’i Makamında Ziyaret Etti.

 Millî Eğitim Bakanlığı ile Bosna-Hersek Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan “Kardeş Okul Projesi” ile “Yunus Emre Enstitüsü İşbirliği Projesi” adı altında sürdürülen çalışmalar kapsamında, Bosna-Hersek’in Zenica şehrinde bulunan Mesa Selimovic Okulu öğrencileri Eyüpsultan İlçesi’ne geldi.

Eyüpsultan İlçesi Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ile “Kardeş Okul” olan,  Mesa Selimovic Okulu öğrencileri, ilk olarak Kaymakam Abdullah Dölek’i ziyaret ederek, burada kendilerini tanıtıp, Türkçe şarkılar söyledi.

Ziyaret ile ilgili bilgi veren Eyüpsultan İlçesi Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Müdürü Fikret Alemdar ve Zenica Mesa Selimovic Okulu Müdürü Amır Zukic, sosyal ve kültürel açıdan uygulanan projenin, öğrencilerin eğitimleri ve yaşamlarına çok olumlu yansımaları olduğunu söyledi.

 BOSNA’YA SELAM

Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, “Bosnalı kardeşlerimizi ve çocuklarımızı ilçemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Okulların yanında, Bosna bizim kardeş ülkemiz. Sizlerin aracılığı ile Bosna-Hersek’deki tüm kardeşlerime selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Bosnalı öğrencilerin Türkçe şarkılar söylediği ziyarette, öğrenciler ile yakından ilgilenerek, onlara çeşitli hediyeler veren Kaymakam Dölek, öğrencilerin söylediği Türkçe şarkılar ve ziyaretleri dolayısıyla teşekkür etti.

Ziyarette Bosna-Hersek’ten gelen öğretmenler Dizdar Dzevahira, Secibovic Berina, Razic Amer, Becic Majda ve Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Hilal Türker de hazır bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
istanbul haber

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?