" /> Kemal Kılıçdaroğlu’dan Soylu’nun o sözlerine cevap – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kemal Kılıçdaroğlu’dan Soylu’nun o sözlerine cevap

Kemal Kılıçdaroğlu’dan Soylu’nun o sözlerine cevap

(MNT) – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Güya adalet için şu Karabük’ten geçerek Ankara’dan İstanbul’a, ‘Sırtımızı PKK’ya yasladık’ diyen adamlarla kolkola yürüyenler var. Seçim öncesi gidip bunları hapishanede ziyaret eden, bunların cezaevinden çıkması lazım diyenler vardı. Şimdi ben bunlardan bir şey duymak istiyorum. Kendim için değil insanlık adına biraz onurları, haysiyetleri kalmıştır diye düşünüyorum. Milletin karşısına çıkıp, ‘Allah bu PKK’nın da ona destek verenlerin de belasını versinler’ diyecekler mi diyemeyecekler mi? Onun cevabını istiyorum. Bu ülkenin vatandaşı olarak şu ülkeye borçlarıdır ve bizim hakkımızdır” ifadelerine yer vermişti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kullanmış olduğu bu sözlere, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’dan yanıt geldi.

”Biz hiçbir zaman Terör örgütüyle masaya oturmadık,  Oturup pazarlık yapmadık, O kişiyi muhatap almak istemiyorum. Yani kişilik erozyonu yaşayan, kişilik sorunu yaşayan birisini muhatap almak benim açımdan doğru değil. Bizim karşı duruşumuz, IŞİD’a karşı duruşumuz, diğer terör örgütlerine karşı duruşumuz öteden beri bellidir. Biz hiçbir zaman gidip masaya oturmadık, onlarla masada bir araya gelmedik, oturup pazarlık yapmadık, çadır mahkemeleri kurmadık. Onlar yaptıkları için Türkiye bu noktaya geldi. Biz o zamanda itiraz ettik, şimdi de itiraz ediyoruz. Bizim duruşumuz baştan beri belli. Öyle fırıldak gibi dönen insanlarla ben nasıl muhatap olayım ve onlara niye cevap vereyim. Onlar sahibinin sesini dillendirirler.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?