• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kızılay’da “Reşat Karaca” Dönemi

Kızılay’da “Reşat Karaca” Dönemi

Adana (CUHA) – Kızılay Derneği Adana Seyhan Şubesi’nin Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Yapılan Olağan Genel Kurul’da 160 delegenin oyuyla başkanlığa Reşat Karaca seçildi.

Başkanlığa seçilen genç iş adamı Reşat Karaca, yaptığı konuşmada, “Arkadaşımızdan devir aldığımız bu bayrağı, büyük bir sevgi ve inançla daha da yükseklere çıkartacağız” dedi.

Yeni bir anlayış ve hizmet ile Genel Merkezin ve İl Başkanlığının koordinatörlüğünde, gönül ve yardım işlerinin en iyi şekilde yapılmasını sağlayacaklarını vurgulayan Karaca, amaçlarının yeni bir heyecan ile bu bayrak yarışını en güzel şekilde hedefinde tutmak olduğunu söyledi.

3 dönem kuralına göre aday olamayan Seyhan Kızılay’ın eski İlçe Başkanı Eyüp Azan, Kızılay’ın gönüllük esasına dayalı bir kurum olduğunu ve yıllardır hizmet vermekten de onur duyduğunu belirterek, görevi Reşat Karaca’ya devretti. Azan, “Seyhan Kızılay olarak hayırlı çalışmalar yaptık. Yerel ölçekli yardımlarımızla Seyhanlı kardeşlerimizin gönüllerini kazandık, onlara hayırlı hizmet verdik” dedi.

Kızılay Derneği Adana Seyhan Şubesi Başkanlığı’na getirilen Reşat Karaca ise Eyüp Azan’a teşekkür ederek, şükran plaketi takdim etti.

160 üyenin oy kullandığı Yüreğir Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü’nde yapılan kongreye büyük ilgi vardı. Yapılan kongrede tek liste ile seçime gidildi. Başkanlığa genç iş adamı Reşat Karaca seçilirken, yönetim ise Şahin Özkul, Necdet Sakallı, Adnan Ekiz, Mehmet Fatih Bozkurt, Orhan Tekbaş, İsa Ekici, Ramazan Akdağ, İskender Parlak ve Sibel Karsa’dan oluştu.

Denetimde Nadir Özkan, Genel Merkez Delegesi olarak da Şahin Özkul ve Necdet Sakallı listede oylanan isimler oldular.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?