• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kızkalesi Medya Günleri Başladı

Kızkalesi Medya Günleri Başladı

Mersin (CUHA) – Erdemli Belediyesi tarafından bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilecek olan Kızkalesi Medya Günleri, Erdemli’de Başladı.
Mersin Erdemli Belediyesince bu yıl 4’ncüsü düzenlenecek olan Kızkalesi Medya Günleri Türkiye’den ve yurt dışından yüzlerce gazeteciyi ağırlayacak.
5-6-7 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Kızkalesi Medya Günleri’nin açılışı bu gün düzenlenen bir panelle gerçekleştirildi.
Açılış konunuşmasını ev sahibi Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun yaptı. Başkan Tollu, Belediye Başkanlığı döneminde bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdikleri Kızkalesi Medya Günleri’ne teşrif eden tüm misafirlere teşekkür ederek, “Biz farklı bir belediyecilik anlaşı sunmaya gayret ediyoruz. alışagelmiş bir belediyecik anlaşını herkes yapar.Biz insan odaklı bir belediye olmaya özen gesterdik” dedi.
İlk defa 2015 yılında Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye illerini kapsayacak şekilde düzenledikleri etkinliğin her sene büyübyerek bu yıl uluslararası bir hüviyet kazandığını belirten BaşkanTollu, “Amacımız insanları birlik ve beraberlik içerisinde dayanışmalarını sağlamak. Yerel medya mensuplarımızın tanışmalarını, sorunlarını tartışmalarını ve bu ülkenin güzel yarınları adına güçlenmelerini arzu ediyoruz. Bu vesileyle önemli bir amaca hizmet ediyoruz”dedi.
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca ise böyle bir orgazisyona ev sahipliği yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve emeği geçenlere teşekkür ederek, Gazetecilerin böyle bir toplantı ile moral bulduğunu söyledi.
Karaca, Anodulu Yerel Basının ekonik yapısının iflas etme durumuna geldiğnin altını çizerek, “Aylık 50 bin lira olan gazetenin şuanda ki masrafı 90 bin lira oldu. Gazetelerin gazetecilerin olmaktan çıktı.yanlış anlaşılmasın iş adamları gazete sahibi olmasın demiyoruz veya televizyon kurmasın demiyoruz. elbette rakabet olacak ancak gazete ve tv’leri kullanarak ihale peşinde koştukları sürece, yerel gazetelerin ve Gazetecilerin yaşaması imkansız. Ekonomik durum böyle giderse. iki üç ay içinde anadoluda 250-300 gazete kapanacaktır. benim gazetemde bunların içinde olacaktır.şeklinde konuştu.
Panelin oturum başkanlığını Selcuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Bünyamin Ayhan Yerel Basının Ekonomik Yapısı,Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Mustafa Koçer, Yerel Basın ve Ekonomik Mesellerer, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinama Bölümü’nden Doç. Dr. Levent Yaylagül, Basında tekelleşme, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden Dr. Ahmet Taylan Basın etiği ve son olarak da Mersin İmece Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Şahin ise Yerel Medya’nın ekonomik sonunları konulu sunumları gerçekleştirdirdiler.
Panel sonrası Emeği Gecenlere Başkan Tollu tarafından plaket takdim edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?