• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kocamaz: “Biz Bitti Demeden Bu Mücadele Bitmez”

Kocamaz: “Biz Bitti Demeden Bu Mücadele Bitmez”

Mersin (CUHA) – İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Burhanettin Kocamaz, Mersin’de yaşanan krizle ilgili, “Bizden gelecek cevabı sakince beklemenize istiyorum, rahat olmanızı istiyorum. Biz bitti demeden bu mücadele bitmez” dedi.

MHP’den istifa ederek, İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Burhanettin Kocamaz, il yönetiminin başvuruyu geciktirmesi nedeniyle aday olamamış, bu gelişmenin ardından İYİ Parti, il yönetimini görevden almıştı.

Kocamaz, dün gece belediye önünde toplanan partililere seslendi. Bir kumpasla karşı karşıya olduklarını söyleyen Kocamaz, şöyle konuştu:

“Ben hepinizi sükunete davet ediyorum. Bizim kavgayla dövüşle işimiz yok. Biz bu kente gönüller yapmaya geldik. Bizim, yapılan bütün anketlerde görüldüğü gibi seçimi şimdiden açık ara aldığımızı görenler kumpas üstüne kumpas kurmaya çalışıyor. Bugün yaşanan hadise şeytanın aklına gelebilecek bir hadise değil. Maalesef içimizden vurulduk. Bugün en önemli görev olan Yüksek Seçim Kurulu’na verilecek dosya ile ilgilenen, yetki üzerinde olan vatandaş sanki özellikle saat 17.00’den sonra dosyayı oraya götürüyor. Hatırlarsanız bundan yaklaşık 1-1,5 ay önce Hamit Tuna bir açıklama yapmıştı. Bir salonda yaptığı konuşmada, ‘Sakin olun göreceksiniz, Burhanettin Kocamaz İYİ Parti’den bile aday olamayacak’ demişti. Demek ki böyle bir plan varmış. Ama şunu herkes bilsin ki, Burhanettin Kocamaz’ın başını eğmeye hiçbir güç yetmeyecek. Bugüne kadar ne ihanetler gördük ama böylesini aklımızın ucundan bile geçirmedik.”

“PROVOKASYONLARA GELMEYİN”

“Bizim mücadelemiz hak için ve halk için mücadeledir. Zaman her şeyin ilacı. Kimbilir bu olayın arkasında hangi derin ilişkiler var. Er ya da geç bu ortaya çıkar. Çünkü gerçeğin bir güzel huyu var, geçte olsa ortaya çıkar” diyen Kocamaz, şunları ekledi:

“Ben sizlerden rica ediyorum. Sakin olun. Ya bir kapı açacağız, ya bir yol açacağız ve hedefe mutlaka ulaşacağız. Şimdi ulusal televizyonlarda her aklı evvel kendine göre bir yorum yapıyor. ‘Burhanettin Kocamaz özellikle dosyayı verdirmedi ve çekildi’ diyorlar. Ben o aklı evvellere buradan sesleniyorum. Ya Burhanettin Kocamaz’ı tanımıyorlar. Ya da Mersin halkını tanımıyorlar. Herkes şunu iyi bilsin ki 5 yıldır bu görevi yapıyoruz. Burada birkaç balkon toplantısı yaptık ve 5 yıldır birileri sürekli üstümüze kumpas kurmaya çalışıyor. Ama şunu bilsinler ki bu ömür bu millete feda. Bir kere daha rahmetli Namık Kemal’in ifadeleri ile malum odaklara sesleniyorum. Felek her türlü esbâb-ı cefasın toplasın gelsin dönersem kahpeyim millet yolunda bir azîmetten. Ben şimdi hepinizden bize güvenmenizi istiyorum. Bize güvenin. Sakin olun. Provokasyonlara da gelmeyin. Şimdi birileri aklınca davul çaldırmaya da başlamış olabilir. Ama şunu bilsinler ki o davulu 1 Nisan’da bu meydanda biz çaldıracağız. Bizden gelecek cevabı sakince beklemenize istiyorum, rahat olmanızı istiyorum. Biz bitti demeden bu mücadele bitmez.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?