" /> Koşarak Geldikleri Camiden Ödüllerle Ayrıldılar – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Koşarak Geldikleri Camiden Ödüllerle Ayrıldılar

Koşarak Geldikleri Camiden Ödüllerle Ayrıldılar

(CUHA) – Çukurova Müftülüğüne bağlı Uluyol Camisi’nde örnek bir projeye imza attı, Camiye giden çocuklar Çeyrek Altın, Tablet Bilgisayar ödülünü kaptı.

Çukurova Uluyol Caminde 40 gün  5 vakit aralıksız namaza gelen  48 Yaz Kuran Kursu öğrencisine  hayırseverlerin destekleriyle Çeyrek Altın, Tablet Bilgisayar ve çeşitli hediyelerin dağıtım töreni düzenlendi.

Adana Çukurova Müftülüğüne bağlı Uluyol Camisi’nde 40 gün 5 vakit aralıksız namazını kılan 48 çocuk hediye bisikletlerini aldı. Çocukların büyük ilgi gösterdiği proje diğer illerdeki camilerden de destek gördü. Projeye ilgi çok büyük olunca yeni ödül programlarının başlatılacağı belirtildi. Camide düzenlenen törende hediyelerini alan çocukların yaşadığı mutluluk ve heyecan görülmeye değerdi.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDU
40. gününü dolduran 48 çocuk namazın ardından bisikletlerine kavuşurken Türkiye çapında örnek bir projeye imza attıklarını belirten Uluyol Camisi İmam Hatibi Adil Satan, “Çocukları camiye alıştırmak, cemaat ile bağlarını güçlendirmek ve namaza alıştırmak için ne yapabiliriz diye düşündük. Böyle bir proje fikri doğdu. Duyurusunu yaptık. Büyük ilgi gördü. Çocuklarımızın camiye gelmesi onlardan çok bizleri sevindirdi” dedi.

YALNIZ BIRAKMADILAR
Uluyol Camisi’nde düzenlenen törene Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, Adana İl Müftü Yardımcısı Selami Bayrakçı, Çukurova Müftüsü Hüseyin Gün, daire amirleri, din görevlileri, çeşitli STK temsilcileri, öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?