• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kurum: “Depremin Ardından Hasar Tespit Çalışmalarını Yürütüyoruz”

Kurum: “Depremin Ardından Hasar Tespit Çalışmalarını Yürütüyoruz”

Trabzon (CUHA) – Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde meydana gelen 5,4 şiddetindeki depremin ardından hasar tespit çalışmalarını süratle yürüttüklerini belirterek, “Ayvacık’ta toplamda 12 köyümüzde 85 konut, 5 ahır, 1 okul ve 2 camimiz hasar gördü” dedi.

Bir dizi inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Trabzon’a gelen Bakan Kurum ilk olarak Trabzon Valiliği’ni ziyaret etti. Kurum, daha sonra Valilik Toplantı Salonu’nda millet bahçelerine ilişkin çalışmaların değerlendirildiği toplantıya katıldı.

Kurum, yaklaşık 1,5 saat süren toplantının ardından yaptığı açıklamada, dün akşam saatlerinde Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde 5,4 şiddetinde deprem meydana geldiğini anımsattı. Depremde can kaybının olmadığını ifade eden Kurum, şunları söyledi:

“Korku üzerine yaralılarımız hastanelerimize başvurdular. Onlara da gereken bakım hastanelerimiz tarafından yapılmaktadır. Hem AFAD’ımız hem de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekiplerimiz şu an sahadalar, hasar tespit çalışmalarını süratle yürütüyoruz ve ilk yaptığımız hasar tespit çalışmaları neticesinde Ayvacık’ta toplamda 12 köyümüzde 85 konut, 5 ahır, 1 okul ve 2 camimiz hasar gördü. Bu ön hasar tespit çalışmaları. Şu an ekiplerimiz sahadalar ve bütün köylerimizde, ilçelerimizde tüm alanda hasar tespit çalışmalarımız yürütülüyor. Görüyoruz ki deprem ülkemizin çok önemli bir gerçeği, daha dün 81 ilimize valiliklerimize bir genelge gönderdik. Bu genelge kapsamında hedefimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları çerçevesinde bu ülkede riskli ne kadar yapı varsa, vatandaşımızın can ve mal güvenliği tehlikesi altında ne kadar yapı varsa bunları süratli bir şekilde dönüştürmek.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?