" /> Kütahya’da İstisnai Kadrodan Atama İddiası – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kütahya’da İstisnai Kadrodan Atama İddiası

Kütahya’da İstisnai Kadrodan Atama İddiası

Ankara (CUHA) – CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, bir gazetede yayımlanan, eski bir AK Parti milletvekilinin kızının, Kütahya’da istisnai kadrodan belediyede işe alındığına ilişkin haberi gösterdi.

Kasap, eski bir AK Parti milletvekilinin kızının istisnai kadrodan belediyede işe alındığı ve hiçbir zaman bu belediyeye gitmediği iddiasında bulunarak, “Türkiye’de binlerce öğretmen atanmayı beklerken, bir kısmı intihar ederken, bu bayan arkadaş bir edebiyat öğretmeni ve kendisi istisnai kadrodan atanıyor.” dedi.

Söz konusu milletvekilinin kızının, Edebiyat öğretmenliği mezunu olduğunu, işe alındığı belediyeye de hiç gitmediğini savunan Kasap, bu olayın tüm ayrıntıları ile açığa çıkarılmasını ve kamuoyunun bilgilendirilmesini istedi.

Kasap, “Türkiye’de binlerce öğretmen atanmayı beklerken, bir kısmı intihar ederken, bu bayan arkadaş bir edebiyat öğretmeni ve kendisi istisnai kadrodan atanıyor. Atandıktan sonraki süreçte de belediyede hiç çalışmadığı tespit edilmiş vaziyette. Çalışmadan altı ay boyunca maaş alıyor.” ifadesini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?