" /> Kutluca, “Atatürk önderliğinde devlet olduk” – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kutluca, “Atatürk önderliğinde devlet olduk”

Kutluca, “Atatürk önderliğinde devlet olduk”

Adana (CUHA) – Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca, zaferin ardından kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyetinin gücünü büyük Atatürk’ün ilke ve devrimlerinden aldığını söyledi. Başkan Kutluca, 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Kutluca mesajında Türk Milletinin bağımsızlığını kazanma uğrunda yıllarca mücadele veren ve tüm yokluklara karşı haklı mücadelesinden dünya tarihinde eşine az rastlanır bir zaferle çıktığını dikkat çekti. Kutluca, “Milletimiz Atatürk, önderliğinde bağımsız, güçlü ve çağdaş bir devlet olmayı başarmıştır. Kurtuluş Savaşının dönüm noktası olan, birlik ve dayanışma içinde gösterilen çabaları hedefine ulaştıran 30 Ağustos zaferi de, Türk Milletinin fedakarlığının, kararlılığının ve vatan sevgisinin önemli ve anlamlı bir göstergesidir”  şeklinde konuştu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin evrensel değerler ışığında gelişmesini sürdüren laik, demokratik ve çağdaş bir ülke olduğunu  belirten  TÜMSİAD Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca, “ Bu duygularla Vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yıldönümünü kutlar, Milletimize büyük bir zafer kazandıran, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk olmak üzere, vatanı uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Adana Haber

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?