• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kuvayı Milliyeciler, Başkan Sözlü’ye Güç Verdi

Kuvayı Milliyeciler, Başkan Sözlü’ye Güç Verdi

Adana (CUHA) – Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, Türkiye Kuvayı Milliye Mücahitler Derneği’nin 68’inci kuruluş yıldönümü kutlama etkinliğinde moral yükseltti.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, Türkiye Kuvayı Milliye Mücahitler Derneği’nin 68’inci kuruluş yıldönümü kutlama etkinliğine katıldı. Genel merkezi Adana’da olan Türkiye Kuvayı Milliye Mücahitler Derneği Genel Başkanı İrfan Söker’i tebrik eden Sözlü, İstiklal Savaşı’nda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e güç veren, bağımsızlık mücadelesinde kahramanlık destanları yazan Kuvayı Milliyecileri rahmet ve minnetle andı.  Başkan Sözlü, “Ecdadımızın kanlarıyla yazdığı kahramanlık destanları, bizim değerler bütünümüzdür” dedi.

“ADANA’NIN MEDARI İFTİHARI YOLUN AÇIK OLSUN”

Sözlü, Türkiye Kuvayı Milliye Mücahitler Derneği’ne yaptığı tebrik ziyaretinde Genel Başkan İrfan Söker ve dernek üyeleri tarafından karanfillerle karşılandı. Söker, samimi karşılamanın ardından yaptığı konuşmada Sözlü’nün Adana’nın öz evladı ve Kuvayı Milleyici olduğunu vurgulayıp, “Hüseyin Sözlü, Adana’nın medarı iftiharıdır. Yolunuz açık olsun” diyerek destek verdi.

Sözlü ise Kuvayı Milliye’nin bağımsızlık mücadelesinde kahramanlık destanları yazdığını vurgulayıp, İstiklal Savaşı’nın başlatılmasında ve kazanılmasında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e en güçlü desteği verdiğini dile getirdi.

“BEKA İÇİN 1071’DEN BERİ BEDEL ÖDÜYORUZ”

Kuvayı Milliye ruhuna yaşatarak, diri tutulmasında, cumhuriyet kazanımlarının korunmasında Türkiye Kuvayı Milliye Mücahitler Derneği’nin etkin rol oynadığını kaydeden Başkan Sözlü, “Osmanlı’nın parçalanma sürecinde beka sorununu halledenler Kuvayı Milliyecilerdir. ‘Türkiye’de beka sorunu mu var?’ diyenlere verilecek cevabımız şudur; Türk Milleti, 1071’den beri Anadolu’da siyasi varlığını sürdürmek için hep bedel ödemiştir. Onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış Anadolu’da ayakta kalan tek istisna da aziz milletimizdir. Varlığımız sürdürmemiz için hala bedel ödüyoruz. Şehitlerimizi, gazilerimizi görmezden gelip, ‘Beka sorunu zeka sorunudur’ diyenlerin aslında onur, şeref ve haysiyet sorunu vardır. Şunu çok iyi bilsinler ki, ecdadımızın kanlarıyla yazdığı kahramanlık destanları, bizim değerler bütünümüzdür” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?