• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
LG ‘den Muhteşem Yenilik

LG ‘den Muhteşem Yenilik

(CUHA)- Çeviri yapan kulaklık fikri yeni değil. Daha önce Google‘ın Pixel Buds kulaklığı 40 dilde çeviri yapma özelliği ile ortaya çıkmıştı. LG’nin duyurduğu Tone Platinium SE ve Tone Ultra SE adlı kulaklıklar Google Asistan aracılığıyla, Google Çeviri hizmetini kullanıyor.

Boyuna asılarak kullanılan yeni nesil kulaklıklar, Google Asistan hizmetine bağlanırken “Okey Google” sözcüğü yerine bir düğme kullanıyor. Böylece karşı tarafla anlaşmaya çalışırken, sohbeti bölen bir söz öbeği kullanmanıza gerek kalmıyor.

Çeviri yapan kulaklığın özellikleri neler olacak?

Bu iki yeni kulaklık bluetooth ile telefonunuza bağlanıyor. Şu an için açıklanan ekstra bir özellik yok ancak LG telefonlarla daha iyi çalışmasını bekliyoruz. İki kulaklıktan sadece Ultra SE’de çevre seslerini güçlü bir filtre bulunuyor. Platinum’da ise daha pasif bir filtreleme kullanılmış. Kulaklıklar 16 gram ağırlığında.

Boyuna takılan bir bluetooth kulaklık için hafif denilebilir. İki kulaklıkta da Neodim mıknatıs kullanılmış. Bluetooth kulaklıklarda genellikle ferrit ya da neodim mıknatıs kullanıyor. Bu mıknatısı kullanan cihazlar daha hafif olmanın yanı sıra daha temiz bir bas ve tiz sesi verebiliyor.

Kulaklığın en merak edilen özelliği çeviri hizmeti. Sadece bir düğmeye basarak kulaklık algıladığı sesleri size Google Asistan yardımıyla anında çevirebiliyor. Tabii ki kulaklığı denemeden ne kadar başarılı olduğunu anlamak zor.

Google çeviri hizmeti son aldığı güncelleme sonrası eskisine nazaran iyi sonuçlar vermeye başladı. Tabii ki cümle kurma mantığı farklı olan ve sondan eklemeli Türkçe’ye, İngilizce’den çeviri yapmak çok zor. Bu yüzden Google Çeviri hizmetinin kullanıcılardan aldığı geri bildirimlerle kendini sürekli iyileştiriyor olması çok önemli.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Teknoloji Haberi

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?