• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Lütfü Savaş Hakkında Açılan Soruşturmaya CHP’den İlk Açıklama

Lütfü Savaş Hakkında Açılan Soruşturmaya CHP’den İlk Açıklama

Hatay (CUHA) – CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş hakkında açılan soruşturmaya değindi.

Topal, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, belediye başkanlarını tehdit ettiğini iddia ederek, hiçbir CHP’linin bu tehdite boyun eğmeyeceğini söyledi.

Topal, Süleyman Soylu’nun “baskı düzeninin” bakanı gibi davrandığını savunarak, “Sayın Soylu, elinizde bir yolsuzluk belgesi varsa derhal açıklayın. Aksi halde bu yaptığınız algı operasyonu ile Hatay seçmeninin düşüncesini etkilemeyecek, iradelerini değiştiremeyeceksiniz.” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığını en az 80 bin oy farkla kazanacaklarını iddia eden Topal, “Soylu, Hatay’ı ve Hataylıları tanıyamamış. Hatay ile ilgilenmek istiyorsa daha geçtiğimiz günlerde selden zarar gören vatandaşlarımıza kulak versin. Okyanusa dönen Hatay Havaalanının altyapı sorununu çözsün. Bunun dışında ille de siyasete müdahale etmek istiyorsa, buyursun gelsin Hatay’dan aday olsun. Kendisi cesaret edemiyorsa ustası gelsin. Hatay halkı kendisine gereken cevabı mutlaka verecektir.” diye konuştu.

AK PARTİ Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler’e de seslenen Topal, “Hatay’da birlik ve beraberliği sağlamak istiyorsanız, böyle eşitsiz bir ortamda aday olamayacağınızı açıklayın. Bir Hataylıya yakışan budur.” ifadesini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?