" /> Mahir Oygur’dan 12 Eylül açıklaması – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Mahir Oygur’dan 12 Eylül açıklaması

Mahir Oygur’dan 12 Eylül açıklaması

Adana (CUHA) – 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Adana İl Başkanı Mahir Oygur, 38 sene önce gerçekleşen 12 Eylül darbesine ilişkin bir açıklama yayımladı. Başkan Oygur; “Millet iradesini yok saymak, sokaklarda postal sesi duymak ve ülkemize yeni bir 12 Eylül yaşatmak isteyenlere bu kahraman millet 15 Temmuz’da olduğu gibi gerekli cevabı verecek ve bir daha asla darbelere müsaade etmeyecek” dedi.

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Adana İl Başkanı Mahir Oygur, 12 Eylül askeri darbesinin üzerinden 38 yıl geçmesine rağmen halen yaralarının sarılamadığını söyledi. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde silahlı kuvvetlerin yönetime üçüncü açık müdahalesi olan 12 Eylül 1980 askeri darbesinin ülke tarihinin kara bir lekesi olduğuna dikkat çeken Başkan Mahir Oygur; “12 Eylül tarihinde yaşanan askeri darbe ile bu vatan uğruna nice canlar darağacına gönderildi. Masum insanlar olmadık işkence ve acılara, zulümlere ve baskılara maruz bırakıldı. Demokrasi rafa kaldırılıp, millet iradesi yok sayıldı. Tüm özgürlükler zincirlere vuruldu. Sokaklarda cirit atan cuntacı anlayış, milletimizin talihini kaderini ve yürüyüşünü durdurdu. Gözyaşı kan oldu ve oluk oluk sokaklarda aktı. Ülküsü vatan ve bayrak olan Mustafa Pehlivanoğlu gibi nice yiğitler sağcı ya da solcu demeden asılsız gerekçelerle ipe götürüldü. O dönem de milletimize düşmanlık eden hainler önce silahları masum halkımıza verdi ve sonrasında kardeşi kardeşe kırdırdı. Milletimiz yaşadığı bu kargaşalar karşısında çaresiz karanlık bir girdaba doğru sürüklendi” dedi.

MİLLETİMİZ İRADESİNE SAHİP ÇIKTI
Türkiye’de 12 Eylül 1980 tarihinde yaşananların 15 Temmuz 2016 gecesi Türk milletine ilham kaynağı olduğunu belirten Başkan Mahir Oygur; “Milletimiz, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı 12 Eylül’de olduğu gibi sessiz kalmadı. İradesini korumak ve liderine sahip çıkmak için sel olup sokaklara aktı. Çıplak yumruklarıyla tankların karşısına dikilerek, bayrağına, devletine, milletine ve vatanına canı pahasına sahip çıktı. Milletimizin bu kahramanca duruşu cuntacıların haince planladıkları emellerine ağır bir tokat indirdi. 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı destansı bir mücadele veren aziz milletimiz kendisi için karanlık bir yol çizen vesayet odaklarına ve maşalarına geçit vermedi” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Adana Haber

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?