• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Malatya Valisi Baruş, MABEK’te İncelemede Bulundu

Malatya Valisi Baruş, MABEK’te İncelemede Bulundu

Malatya  (CUHA) – Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya Beydağı Konaklama Tesisi’nde (MABEK)  incelemelerde bulundu.
Vali Baruş, ilk olarak yapımı tamamlanan 250 kişilik Geri Gönderme Merkezinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgiler aldı.
Merkez incelemesinin ardından Vali Baruş, MABEK Toplantı Salonuna geçerek Vali Yardımcısı Güher Sinem Büyüknalçacı, İl Göç İdaresi Müdürü Atilla Kölük, MABEK Müdürü Hacı Mevlüt Kılıç ve Yeşilyurt İlçe Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Kemal Çakır’ın hazır bulunduğu toplantıda MABEK faaliyet ve ihtiyaçları hakkında brifing aldı.
Brifing sonrası Beydağı Geçici Jandarma Asayiş Karakol Komutanlığını ziyaret eden Vali Baruş, daha sonra Konteyner Kentte çocukların eğitim gördüğü Anaokulu, İlkokul ve Ortaokulu gezerek incelemelerde bulundu. Vali Baruş, müzik eğitimi alan öğrencilerin icra ettiği müziği dinledikten sonra resim eğitimi alan öğrencilerin yaptıkları resimleri tek tek inceleyerek çocuklarla sohbet etti.  Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından Halı Dokuma ve Kuaför Kursu verilen Eğitim Sosyal Tesisinde de inceleme yapan Vali Baruş kursiyerlerle sohbet ederek kurs öğretmenlerinden bilgiler aldı.
İnceleme sırasında kamptaki Suriyeli ailelerin talep ve sorunlarını da dinleyen Vali Baruş, etrafını saran çocuklarla yakından ilgilendi.
Son olarak Konteyner Kentte ikamet eden bir ailenin misafiri olan Vali Baruş aile ile bir süre görüşerek sohbet etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?