" /> Mehmet Toğlukdemir, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Mehmet Toğlukdemir, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı

Mehmet Toğlukdemir, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı

İşadamı Mehmet Toğlukdemir, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıklayarak, “Hemşerileri olmakla onur duyduğum Adana halkına ve Adana’mıza hizmet etmek, Adana’mızı Büyükşehir Belediyesi olarak AK Parti belediyecilik anlayışı ve hizmetleri ile buluşturmak amacı doğrultusunda; bir neferi olmakla gurur duyduğum AK Parti’den Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı için müracaat ettim” dedi.

“27 Mart 1994 yerel seçimlerinde Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Belediye Başkanlığını kazanması Türkiye’de belediyecilik açısından bir milat olmuştur.” diyen Mehmet Toğlukdemir, “İnşallah 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde de Adana’da Büyükşehir Belediyesini AK Parti’nin kazanmasıyla, belediyecilikte Adana’da da 31 Mart 2019 tarihi milat olacaktır” diye konuştu.

Toğlukdemir, açıklamasında “Devlet Başkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, büyük ve yeni hedeflere yürüyen Türkiye’de Adana’mızın bu hedefler doğrultusunda hak ettiği yeri almasını sağlamak için bilindik belediyecilik hizmetlerinin en güzel şekilde yapılması dışında; sanayi ve tarımsal üretim ile ticari faaliyetlerin, genel olarak ekonomik aktivitenin geliştirilmesini, turizmi geliştirecek alt yapının oluşturulmasını sağlayacak çalışmaları gayretle yapmak için AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayıyım.  Saygılarımla” ifadelerini kullandı.

“Partim teveccüh gösterip beni aday gösterir ise Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmak ve Adana’mıza hizmet etmek imkanına kavuşmak için gayretle çalışacağım.”  diye konuşan Toğlukdemir, konuşmasını şu şekilde sürdürdü;

“Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olduğum takdirde Adana’mıza en güzel şekilde hizmet etme gayretinde olacağım. Sorunlar çözülmek için, zorluklar aşılmak içindir. Liyakat sahibi kişilerden oluşturacağımız ekiple Adana’mızın sorunlarını birer birer çözerek; değişim, dönüşüm ve gelişimini sağlamak için mücadele edeceğiz. Planlı ve düzenli bir şehirleşmenin alt yapısı olacak şekilde; bilimsel, günümüzün şartlarına ve ihtiyaçlarına uygun şehir planlarını oluşturacağız. Belediye bütçesini ve imkanlarını Adana Halkı’nın bize emaneti olduğu bilinci ile her kuruşunu en verimli şekilde kullanacağız. İstihdamın, ekonomik gücün ve zenginliğin artmasını, yatırımcıların Adana’mızı tercih etmesini sağlayacak altyapıyı ve diğer çalışmaları yapacağız”

MEHMET TOĞLUKDEMİR KİMDİR?

“1986 yılında Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra ticari hayata atıldım. 1991 yılında Darendeli Ayşen Yıldırım Hanım’ la evlendim ve dört kız çocuğumuz oldu.

65 yıllık köklü bir geçmişi olan tekstil firmamızda tekstil ticareti ile uğraşıyorum. Başta Adana olmak üzere Türkiye genelinde yaygın bir ticaret ağımız ve bütün sivil toplum kuruluşları tarafından kabul ve itibar gören kişi ve kuruluş konumundayız.

1993- 1994 yıllarında Büyük Değişim Partisi’nde İl 2. Başkanlığı,

1994-1998 yıllarında Demokrat Parti’ de Adana İl Başkanlığı aynı zamanda MKK Üyeliği görevlerinde bulundum.

2004 Yerel Yönetim seçimlerinde Ak Parti bünyesinde Seyhan Belediyesi Meclis Üyesi seçildim ve beş yıl görev yaptım. Bu görevim süresince Meclis Başkan Vekilliği, İmar Komisyon Başkanlığı, Encümen Üyeliği görevlerinde bulundum.

2009 yılı Yerel Yönetimler Seçimlerinde AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı oldum.

2011 ve 2018 yıllarında ise Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı oldum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?