" /> Mersin’in Yaz Konserleri Sona Erdi – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Mersin’in Yaz Konserleri Sona Erdi

Mersin’in Yaz Konserleri Sona Erdi

(CUHA) – Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nın yaz konserleri sona erdi. 16 Temmuz Pazartesi günü Yemişkumu Halk Plajı’nda başlayan konserler, yine Yemişkumu Halk Plajı’nda sona erdi.

Tatilini Mersin sahillerinde geçiren turistlerin eğlenceli bir yaz sezonu geçirmelerini sağlayan Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, yaz sezonu boyunca plajlarda konser düzenledi. Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası tarafından verilen konseri yüzlerce tatilci dinledi.

Verilen konserde halk müziği, sanat müziği ve pop tarzında şarkılar vatandaşlar ile hep bir ağızdan seslendirilirken, 7’den 70’e herkes sahildeki halk konserinin tadını çıkardı. Konserde ayrıca, Kırgızistan’dan Mersin’e gelen ses sanatçıları da şarkı ve türkülerini seslendirerek, tatilcilerin keyifli bir akşam geçirmelerini sağladı. Akşam saatlerinde başlayan konser, gece yarısına kadar devam etti ve konseri dinleyen tatilcilerin memnuniyetleri gözlerinden okundu.

Erdemli ilçesi Ayaş Yemişkumu Halk Plajı’nda düzenlenen son yaz konserinde denize karşı şarkılarını seslendiren tatilciler, hareketli ve slow birbirinden güzel şarkıları hep bir ağızdan söyledi. Büyükşehir Belediyesi sayesinde eğlenceli bir yaz akşamı geçiren tatilciler, alkışlar ve ıslıklar ile şarkılara eşlik etti. Ayrıca kumsalda müzik eşliğinde dans eden tatilciler doyasıya eğlenme fırsatı buldu. İşletmesi Mersin Büyükşehir Belediyesi Denizkızı Turizm A.Ş.’de olan Yemişkumu Halk Plajı’nda gerçekleştirilen konserde, Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası şarkılarını seslendirirken, dinleyiciler keyifli ve müzik dolu dakikalar geçirdi.

Vatandaşlar konserlerden memnun

Tatil için Batman’dan Mersin’e geldiğini belirten Gülistan Türk “Yaz konserleri çok güzel olmuş. Oynadık, dinledik. İlk defa bu akşam geldik ve çok eğlenceli geçiyor” dedi.

Adana’dan Mersin’e gelen ve tatilini Mersin sahillerinde geçiren Nazım ve Nazlı Albaylı, “Adana’dan geldik. Mersin’de tatil yapıyoruz. Hakikaten konserler çok güzel. Her zaman olursa daha iyi olur. Gerçekten bu senenin bombası oldu bizim için. Kapanışı burada yapacağız” şeklinde konuştu.

Tarsuslu Lokman Şahin de “İlk defa denk geldik ve güzel bir etkinlik. Beğendik ve devamını bekliyoruz. Başkanımız eskiden de Tarsus’ta belediye başkanıydı. Kendisinden çok memnunuz. Hizmetlerinin devamını istiyoruz ve başarılar diyoruz” ifadelerine yer verdi.

Ümit Sezer ise, programın çok güzel organize edildiğini dile getirerek, konserlerde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nın yaz konserleri, 16 Temmuz Pazartesi günü Yemişkumu Halk Plajı’nda başlayarak, 18 Temmuz Çarşamba Günü Susanoğlu Halk Plajı’nda, 21 Temmuz Cumartesi günü Kızkalesi Halk Plajı’nda, 23 Temmuz Pazartesi günü Kocahasanlı Kamp Alanı’nda, 28 Temmuz Cumartesi günü Erdemli Halk Plajı’nda, 8 Ağustos Çarşamba günü Susanoğlu Halk Plajı’nda, 11 Ağustos Cumartesi günü Kızkalesi Halk Plajı’nda ve son olarak 18 Ağustos Cumartesi günü Yemişkumu Halk Plajı’nda tatilciler ile buluştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?