• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MHP’li Enginyurt, “Ankara, İstanbul ve İzmir kazanılmalıdır.”

MHP’li Enginyurt, “Ankara, İstanbul ve İzmir kazanılmalıdır.”

Ankara (CUHA) – MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, “Cumhur İttifakı’nın zedelenmemesi için Ankara, İstanbul ve İzmir kazanılmalıdır.” dedi.

Enginyurt, şöyle devam etti:

“31 vilayette ittifakla ilgili Numan Kurtulmuş Bey dün, ‘Stratejik olarak bizim böyle bir ittifakımız şu an söz konusu değildir. Temenni aşamasında’ diyor. Numan Bey temennilerini ne zaman stratejiye dönüştürürse inşallah bizde o zaman ittifak konusunu konuşuruz.

MHP olarak biz her yerde seçime girmeye hazırız. Gireceğiz. Herhangi bir ittifak arzumuz, ısrarımız yok. MHP Genel Başkanı. İstanbul’da aday çıkarmayacağını ilan etmiştir. Bu saatten sonra samimi bir tavır sergilemesi gerekenler apaçık ortadadır. Numan Bey samimi bir tavır ortaya koymamaktadır. Stratejik olarak böyle bir düşünecesinin olmadığını söylemektedir. MHP’nin de ‘illa ne olur bizi alın, götürün’ diye bir ısrarı ve talebi de yoktur.

MHP Konya Milletvekili Esin Kara’nın söylediğinin de ben yanlış anlaşıldığını düşünüyorum. 31 vilayette ittifak diye bir görüşme yoktur, olmamıştır. Bu noktada samimi tavır ortaya koyacak olan birinci derecede AK Parti’dir. Cumhur İttifakı’nın zedelenmemesi için Ankara, İstanbul ve İzmir kazanılmalıdır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?