" /> Muharrem Ayı Aşureyle Bereketlendi – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Muharrem Ayı Aşureyle Bereketlendi

Muharrem Ayı Aşureyle Bereketlendi

Adana (CUHA) -Adana Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayı Aşure Günü etkinliklerinde 2 bin kişilik aşure tatlısı ikram etti.

Adana Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayı Aşure Günü dolayısıyla vatandaşlara 2 bin kişilik aşure ikram etti. Belediye hizmet binası önünde yapılan etkinlikte Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Ramazan Akyürek, tüm İslam aleminin Muharrem ayını ve Aşure Günü’nü tebrik edip, hemşehrilerine ücretsiz aşure dağıttı.

 Adana Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenen etkinlikte dev kazanlarda buğday, nohut, kuru fasulye, kuru incir, kuru kayısı, kuru üzüm, fındık, ceviz kullanılarak pişirilen, üzeri nar taneleri ve Hindistan ceviziyle Türk Bayrağı görünümünde süslenen aşure dağıtımına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Genel Sekreter Yardımcısı Halil Avşar ve bürokratlar, yapılan duanın ardından bolluk ve bereketin simgesi olan aşure tatlısını kepçelerle tabaklara doldurup, kent halkına dağıttı.

AŞURE; PAYLAŞMANIN, ŞÜKRETMENİN ADI

Başkan Hüseyin Sözlü’nün selam ve sevgilerini hemşehrilerine ileten Başkanvekili Ramazan Akyürek, aşure geleneğinin paylaşmanın ve şükretmenin adı olduğunu vurgulayıp, vatandaşların Muharrem ayını tebrik etti. Muharrem ayının zulme boyun eğmeyen, adalet ve doğruluktan ayrılmayan İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in torunu Hz. Hüseyin ve 72 ashabının Kerbela’da şehit edilişinin hüznünü barındırdığını anımsatan Ramazan Akyürek “ Aşure Günü de bizi biz yapan, inancımızın ve kültürel değerlerimizin yansımasıdır. Bu bakımdan Muharrem ayının özünü iyi anlamak, ona layık bir şekilde idrak etmek gerekiyor.

Başta Peygamberimizin torunu Hz. Hüseyin olmak üzere bütün Kerbela şehitleriyle, geçmişten bugüne vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden şehitlerine rahmet diliyorum” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Adana Haber

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?