• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Müteahhitler Birliği ‘Sözlü ile Devam’ Diyor

Müteahhitler Birliği ‘Sözlü ile Devam’ Diyor

Adana (CUHA) – Adana Müteahhitler Birliği, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü’ye destek buluşmasında bir araya geldi.

Adana Müteahhitler Birliği tarafından Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü’ye destek buluşması düzenlendi. Buluşmaya eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, eski Başkanvekili Zihni Aldırmaz, Mustafa Tuncel, Muhittin Göndermez, İzzet Öksüzkaya ve çok sayıda birlik üyesi katıldı. Büyük buluşmada ev sahibi olarak konuşan Adana Müteahhitler Birliği Başkanı Sedat Teoman Gürsesli, Adana’nın önümüzdeki yıllarda da Hüseyin Sözlü’ye ihtiyacı olduğunu, şehircilik açısından bunun büyük bir önem arz ettiğini belirtirken “Adana Müteahhitler Birliği olarak Cumhur İttifakı’na ve Adayı Hüseyin Sözlü Bey’e desteğimiz tamdır” dedi.

“ÜRETEN, GELİŞEN BİR ADANA İNŞA EDİYORUZ”

Gürsesli’nin ardından konuşan Sözlü ise böylesi anlamlı bir buluşmada kentin ana yapılarından birini oluşturan müteahhitlerle bir araya gelmekten ve desteklerini bildirmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sözlü, “Belediye başkanları şehirlerin baş mimarıdır. Göreve geldiğimiz günden bu yana kentte kavga ve kaosu bitirdik. Üreten, gelişen, dönüşen, huzur iklimi tesis edilmiş bir Adana inşa etme gayretinde bulunduk” dedi.

Bir metrekare dahi tarım arazisini konut arazisine dönüştürmediklerini aktaran Sözlü şöyle konuştu:

“Kentsel dönüşüme şiddetle ihtiyaç bulunan yerler var Adana’da. Kentsel dönüşümü, binaları olduğu yerde yıkıp, yeniden yapmak olarak değil, şehri yeniden tasarlamak, yeni bulvarlar açmak, büyüme hedefine uygun ulaşım planlarını projelere dahil etmek, raylı sisteme altyapı oluşturmak, yeni sosyal donatı alanları geliştirmek, eğitim alanları tesis etmek, modern şehircilik planlarına ve ahlakına sadık kalmak olarak tanımlıyoruz. Yüksek yoğunluklarla kentsel dönüşümü istismar etmemek gerek. Hak sahibinin hakkını koruyup, müteahhitin cesaretini kırmayacak şekilde yoğunluk ayarlaması yapılmalı.”

Sözlü, konuşmalarının ardından bir süre Müteahhitler Birliği üyeleri ile sohbet etti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?