" /> NYU ile Facebook Yapay Zeka Ortaklığı Kurdu – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
NYU ile Facebook Yapay Zeka Ortaklığı Kurdu

NYU ile Facebook Yapay Zeka Ortaklığı Kurdu

(CUHA)- MRI görüntüleme işlemlerini daha hızlı hale getirmek için Facebook yapay zeka ortaklığı kurdu. Yapay zeka destekli sistem ile MRI işlemleri 10 kat hızlanacak. NYU ile Facebook yapay zeka ortaklığı kurdu. Manyetik rezonans görüntüleme (MRI) sağlık alanındaki en önemli teknolojilerden biri ve MRI ile birçok hastalık teşhisi kolaylıkla yapılabiliyor. Facebook ve New York Üniversitesi arasında yapılan iş birliğiyle, MRI işlemleri yapay zeka destekli hale gelecek. Yapay zeka destekli MRI, işlemleri daha hızlı hale gelecek.

New York Üniversitesi tarafından başlatılan fastMRI projesi için Facebook ile ortaklık kuruldu. 10 bin klinikten alınan 3 milyon MRI görüntüsüyle eğitilecek olan yapay zeka sistemi, MRI görüntülerini daha net hale getirecek ve aradaki boşlukları dolduracak. Böylelikle MRI işlemi 5 dakikaya kadar inebilecek. Bu da standart MRI işlemlerinin 10 kat hızlanacak olması anlamına geliyor. Yapay zekanın süreci hızlandırılması ile MRI için hastaların uzun süreler beklemesine gerek kalmayacak ve teşhis süresi kısalacak. Ayrıca doktorlar daha net görüntüler ile doğru teşhis yapabilecek.

Facebook yapay zeka ve veri odaklı çeşitli projeleri ile sağlıkta dijitalleşmeyi hızlandırıyor. NYU ile ortaklık yapılan bu projede ise verilerin güvenliğine odaklanılacak. Sağlık kayıtlarının anonim olarak kaydedileceği projede, hastaların kişisel verilerinin ve kayıtlarının çalınması önlenecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Teknoloji Haberi

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?