" /> Ömer Çelik: ”Hüseyin Sözlü’yü Tekrar Belediye Başkanı Yapacağız” – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ömer Çelik: ”Hüseyin Sözlü’yü Tekrar Belediye Başkanı Yapacağız”

Ömer Çelik: ”Hüseyin Sözlü’yü Tekrar Belediye Başkanı Yapacağız”

Adana (CUHA) – AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, TÜYAP Fuar Alanı’nda partililerin katılımıyla düzenlenen “Vefa Yemeği”nde yaptığı konuşmada, ”31 Mart’ta herkesin gözü Adana’dayken Adana’dan Cumhurbaşkanımıza müjde vereceğiz. Yaklaşan demokrasi bayramı en güçlü şekilde Adana’da kutlanacak. Bütün adaylarımızı belediye başkanı yapacağız.” dedi.

Çelik, Adana’nın Cumhur İttifakı adaylarının bugün açıklandığını anımsattı.

Osmalı İmparatorluğu’nun son dönemlerinde “hasta adam” olarak nitelendirildiğini, buradan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasıyla çıkıldığını belirten Çelik, ayrıca 1990’lı yıllarda Batı basınında Türkiye’nin yine aynı benzetmeye maruz kaldığını, buradan da Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde çıkıldığını ifade etti.

Çelik, Türkiye’nin siyasi tarihi boyunca, milletin yönetimde söz sahibi olması için gerçekleşen en büyük devrimlerden ilkinin çok partili hayata geçiş, ikincisinin ise Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiş olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçtikten sonra ikinci büyük bir sınava gidiyoruz. O da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi içerisinde yerel seçimlere gidiyoruz. İlk sınavımızı veriyoruz. Başka bazı siyasi oluşumlar seçimden, vatandaşa gitmekten korkarlar ama bizler AK Partililer seçimi bir şölen gibi, bayram gibi karşılarız. Halkımızla buluşmak, sandıkla buluşmak için heyecan duyarız. O sebeple önümüze gelen ikinci büyük sınav, AK Partililer için bir demokrasi şölenidir, bayramıdır. Bu bayrama Adana’da inşallah en güçlü şekilde gireceğiz.”

Geçen yılın “ibretlik” geçtiğini vurgulayan Çelik, “Bakın bir CHP milletvekili çıktı, ‘Bize bazı savcılar diyor ki AK Parti’yi iktidardan indirin, biz onları nasıl yargılayacağımızı biliyoruz’ dedi. Bu Yassıada zihniyetinin ne kadar diri olduğunu, kuvvetli olduğunu gösteren önemli bir gösterge. CHP’ye çağrı yaptık, ‘Bu milletvekilinizle ilgili gereğini yapın, bu Yassıada zihniyetini dillendirenle ilgili gereğini yapın’ dedik ama yapmadılar.” ifadesini kullandı.

Çelik, güçlü ve beraber olmaları gerektiğinin altını çizerek, şöyle konuştu:

“Geçen günlerde Kılıçdaroğlu yine ahlak dışı bir iddiayı dillendirmiş. Cumhurbaşkanımıza, yine tek adam rejiminden bahsederek ‘diktatör’ demiş. Ben diktatörün ne olduğunu burada uzun uzun anlatırım ama vakit almamak için tek bir örnek vereceğim. Diktatörler halkı gördüklerinde korkarlar, halktan saklanırlar, kaçarlar, halka karşı tankın, topun, tüfeğin arkasına saklanırlar. Oysa bizim Cumhurbaşkanımız, 15 Temmuz gecesi halkıyla beraber tanka, topa, tüfeğe direnirken Kılıçdaroğlu tankaların yol verdiği yerden kendisini güvenli bir limana attı.”

“31 Mart’a kadar durmayacağız”

Çelik, 31 Mart akşamı, Türkiye haritasının televizyonlarda AK Parti’nin ve Cumhur İttifakı’nın rengiyle boyandığı zaman demokrasinin gelişmesini, kardeşlik, birlik, dirlik isteyenlerin ve büyük Türkiye davasına gönül verenlerin sevineceğini, krizlerle ülkenin tökezlemesini isteyenlerin üzüleceğini anlattı.

Herkesin 31 Mart’ta sandığa gitmesini isteyen Çelik, şunları kaydetti:

“Bugünden başlayarak 31 Mart’a kadar durmayacağız, yorulmayacağız, koşacağız, sandıklara damga vuracağız. Yorulmakbizim için ayıptır, bizim lügatımızda yoktur, usanmak bizim kitabımızda yazmaz. Koşacağız, koşacağız, koşacağız ve 31 Mart’ta herkesin gözü Adana’dayken Adana’dan Cumhurbaşkanımıza müjde vereceğiz. Yaklaşan demokrasi bayramı en güçlü şekilde Adana’da kutlanacak. Bütün adaylarımızı belediye başkanı yapacağız.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?