" /> Oral, ‘Gölbaşı’ndaki şarbon vakası hakkında soruşturma başlatılmalıdır’ – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Oral, ‘Gölbaşı’ndaki şarbon vakası hakkında soruşturma başlatılmalıdır’

Oral, ‘Gölbaşı’ndaki şarbon vakası hakkında soruşturma başlatılmalıdır’

Ankara (CUHA) – İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Gölbaşı’nda bir çiftlikte bulunan Et ve Süt Kurumuna ait büyükbaşların bir kısmının telef olduğunu ve çiftliğin şarbon nedeniyle karantinaya alındığını aktardı.

Oral, Ankara’nın Gölbaşı ilçesindeki şarbon vakasına ilişkin Sağlık Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının soruşturma başlatması gerektiğini söyledi.

Ciddi bir halk sağlığı tehlikesi bulunmasına rağmen konuya ilişkin yeterli bilgilendirme yapılmadığını savunan Oral, ayrıntılı açıklama yapılmasını istedi.

Ankara için bir sağlık krizinin kapıda olduğunu iddia eden Oral, “Sağlık Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız, varsa ihmaller ve bunların müsebbipleri hakkında soruşturma başlatmalıdır. Bütün Ankaralıları ve kamuoyunu bu vahim hadiseyi takip etmeye davet ediyorum. Bizler meselenin takipçisiyiz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?