" /> Özhaseki: Yerel Seçimlerde MHP ile İttifak Yapabiliriz – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Özhaseki: Yerel Seçimlerde MHP ile İttifak Yapabiliriz

Özhaseki: Yerel Seçimlerde MHP ile İttifak Yapabiliriz

(CUHA)- Kayseri Milletvekili ve AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada 2019 yerel seçimleriyle ilgili MHP ile ittifak yapabileceklerini söyledi.

Cumhur ittifakı diyerek MHP ile birlikte olduklarını hatırlatan Özhaseki, “Türkiye zor bir dönemden geçerken biz MHP ile ittifak yaptık. Millet de bu ittifakı sevdi. Şimdi bunu yerel seçimlerde devam etmesi kadar normal bir şey olamaz. Nasıl anlaşılacağı o kadar zor ki. Bunun hem bizim hem de MHP’nin kendi içinde tartışması gereken bir konu. Biz sanki hiç ittifak yokmuş gibi çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlerleyen dönemde Sayın Cumhurbaşkanımız da görüşünü söyler” dedi.

Özhaseki, MHP Genel Başkan Yardımcısı Devlet Bahçeli’nin yerel seçimlerle ilgili ittifak söylemlerinin haklı olduğunu dile getirerek, “Devlet Bey’in kaygısı haklı. Ben PKK’nın İstanbul’da bir ilçeyi gelip yönetmesini istemiyorum. HDP ile ittifak denildiğinde ülkenin 80 milyonun gözünde PKK ile ittifak anlamına geldiğini biliyor” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
ak parti

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?