" /> Potanın minik devleri Adana’da yetişiyor! – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Potanın minik devleri Adana’da yetişiyor!

Potanın minik devleri Adana’da yetişiyor!

(CUHA) – Adana Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl da açtığı ücretsiz Basketbol Yaz Okulu’nda yüzlerce çocuk ve genç sporla yoğruldu.

Adana’da genç neslin sağlıklı bir yaşam sürmesini, özgüven ve ahlaki değerler kazanmasını amacıyla ücretsiz yaz spor okulları açan Adana Büyükşehir Belediyesi, basketbol branşında 521 öğrenciye yeteneklerini keşfetme fırsatı sundu. 7-15 yaş arasındaki öğrenciler, temel basketbol eğitimi alırken, eğlence ve heyecan dolu günler geçirdi.
Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın merkez Çukurova İlçesi Yurt Mahallesi’ndeki Cumhuriyet Parkı’ndaki basketbol sahasında açtığı Basketbol Yaz Okulu’na Adanalı çocuklar ve gençler büyük ilgi gösterdi. Forma, şort, top gibi ihtiyaçların ücretsiz karşılandığı eğitim programında, 7-15 yaş arasındaki çocuklar hücum ve savunma tekniklerinin yanı sıra, şut, pas, top sürme, perdeleme, adam adama savunma, bire bir hareketler, ribaund, topsuz alanmda hareket ve top hakimiyeti çalışmaları yaptı.
Basketbol eğitimine dahil olan öğrencilere Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün gönderdiği basketbol topu, meyve suyu ve kekler dağıtıldı. Çocuklar neşe içinde antrenmanlarını yaparken, ebevenleri gururla izledi.
Yaz spor okullarının çocuklarının bedensel, zihinsel ve ahlaki gelişimine büyük katkı sağladığını belirten vatandaşlar, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?