" /> Prof. Dr. Ahmet Kızılay: Hep Birlikte Ekonomik Saldırının Üstesinden Geleceğiz – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Prof. Dr. Ahmet Kızılay: Hep Birlikte Ekonomik Saldırının Üstesinden Geleceğiz

Prof. Dr. Ahmet Kızılay: Hep Birlikte Ekonomik Saldırının Üstesinden Geleceğiz

Malatya (CUHA)- İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay son zamanlarda ülkemizde ekonomik temellere dayanmayan ve Trump yönetimin haksız tutumları nedenleriyle yaşanan ekonomik krize karşı yürütülen mücadeleye tam destek verdiklerini vurgulayarak  şunları söyledi:  “Cumhurbaşkanımız, devletimiz, milletimiz, muhalefetimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve iş dünyamız ile üniversitemiz hep birlikte hareket ederek alınan tedbirlerle bu saldırının üstesinden gelecektir.”

Rektör Kızılay, uluslararası hukuk kurallarını hiçe sayan Amerika Birleşik Devletleri’nin ülkemize karşı yürütmüş olduğu ekonomik saldırıya karşı İnönü Üniversitesi  olarak da üzerlerine düşen görevlerini en iyi şekilde yerine getireceklerini açıklayarak bu kapsamda neler yapmayı planladıklarını şu şekilde açıkladı: “İnönü Üniversitesi olarak ülkemizi muasır medeniyetleri seviyesinin üzerine çıkartmak için bilimsel araştırmalara desteğimizi daha da arttırıp sanayi ve üretime yönelik çalışmalar yapmak suretiyle yerli ve katma değeri yüksek sanayimizin gelişmesi için bütün varlığımızla çalışacağımızı, üniversitemiz bünyesinde yerli ürünleri tercih edeceğimizi ve bütün birimlerimiz tarafından tasarrufa azami derecede riayet edeceğimizi saygıyla milletimize ilan ederiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
eğitim haberi

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?