" /> PTT’nin 178. Kuruluş Yıl Dönümü – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
PTT’nin 178. Kuruluş Yıl Dönümü

PTT’nin 178. Kuruluş Yıl Dönümü

Adana (CUHA) – Adana Adliye Saray. PTT Müdürü Uğur ÇİFTÇİ 23.10.2018 tarihinde PTT’nin 178.yılı nedeni ile Seyhan Kaymakam vekili ve Çukurova Kaymakamı Osman SARI ziyaret ederek PTT’nin dünü , bugünü ve yarını hakkında bilgilendirmede bulundu.

PTT Müdürü Uğur ÇİFTÇİ PTT’nin Bankacılık alanında bir çok kalemde tahsilat işlemi yaptığını, Posta sektöründe Türkiyenin postasını taşımaya devam ettiğini , Kargo Sektöründe ‘Türkiyenin yükünü her yere zamanında taşıyoruz ilkesi ile hizmet verdiğini belirtmiştir.

PTT Müdürü Uğur ÇİFTÇİ PTT’nin Sigorta alanında da var olduğunu Trafik, Kasko, Ferdi Kaza ve Deprem Sigortasının da PTT aracılığıyla yapıldığını belirtti.

Ayrıca Dernekler, Vakıflar, Kamu Kurumlan ve Şirketler için gerekli olan PTTKep ve E-imza işlemlerinde PTT aracılığıyla yapıldığını belirtti.

PTT’nin son yılların gelişen sektörü olan E-Ticaret alanında faaliyetine E- PTT-AVM ile başladığını belirtti.

PTT’nin Osmanlı Döneminde ,  Osmanlının posta hizmetini karşılamak için kurulduğunu , İstiklal harbinde ve sonrasında en zor şartlarda Devletinin ve Milletinin hizmetini görme noktasında sessiz kahramanlar olmuş , bugünde gelişen teknoloji ve büyüyen Türkiyede hız kesmeden hizmetten hizmete koşan bir Kurum haline gelmiştir.

Yakın zamanda Adana’da ticaretin kalbinin attığı Kızılay caddesinde Taşköprü Şubesi adı ile yeni bir Şube açılışımız gerçekleşti.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Adana Haber

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?