• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ramin Ahmedov’dan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’a sert eleştiri

Ramin Ahmedov’dan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’a sert eleştiri

Bakü (CUHA) – Yeni Azerbaycan Partisi Nizami ilçesi Şube Başkan Yardımcısı Ramin Ahmedov, “Paşinyan kışkırtıcı karaktere sahip sokak adamıdır” ifadelerini kullandı.
 Ramin Ahmedov, son günlerde Ermenistan Başbakanı’nın devlet adamına yakışmayacak sözler sarf etmesini çok ağır bir şekilde eleştirerek,” İşgalci ülke başkanı, kendisinin artık devlet adamlılığını bırakmış  sokak kabayayığına soyunan mafya olduğunu ispat etmiştir. Kışkırtıcı karaktere sahip bu sokak adamı Azerbaycan` la ilgili son konuşmasında Haydar Aliyev` in muvazzaf askeri himzete gitmesine de değinmiştir. Paşinyan, bir kez daha dar düşüncesinden kaynaklanan fikirleri ile kendisini gülünç duruma duşürmüştür  ” dedi.
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın Azerbayca ile ilgili ipe sapa gelmez konuşmalar yaptığını dikkat çeken Ahmedov, düşüncelerini sosyal medya aracılığı ile verdi.
Ahmedov; Cumhurbaşkanı İlham Aliyev`in oğlu Haydar Aliyev` in Azerbaycan`ın Özel Kuvvetleri`nde muvazzaf askeri hizmete başladığını vurgulayayarak  “ Sayın Cumhurbaşkanı asker babası olarak kendi evladının askeri yemin törenine katılmıştır. Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Başkomutanı`nın diğer ebeveynlerle birlikte yemin törenini seyretmesi, oğlunun asker arkadaşlarından farklı olmaması, herkes gibi gurur hissi ile askeri yeminini yapması ülke nüfusu tarafından büyük coşkuyla karşılanmıştır. İki gündür ki, sosyal medyada bu konu tartışılıyor. Haydar Aliyev`in fiziki yeteneklerine göre özel eğitimli askeri birlikte hizmetine başlaması takdirle karşılanmıştır. Halk, Cumhurbaşkanı`nın oğlunun özel yetenekli askerlerin toplandığı ve yüksek savaş yeteneği olan Özel Bilik’te muvazzaf askeri hizmete başlamasını alkışlarla karşılıyor. Kimse için sır değildir ki, Haydar Aliyev` in askerlik hizmetini yaptığı askeri birlik diğer askeri birliklerden sert kuralları ile seçilmektedir. Adı geçen askeri birlikte hizmet yapmak fazla zor olması ile diğer birliklerden seçiliyor. Ermenistan Başkanı  Paşinyan neden tedirgin olmuştur. Kendisi çok iyi biliyor ki, Başkomutanın oğlunun kendi akranlarından seçilmeksizin silaha sarılması ile yansıra özel kuvvetler’in askeri olması Azerbaycan Ordusu` nda coşku yaratmış ve halkın Başkomutana olan sevgisini ve inamını daha da güçlendirmiştir. Bu da yarın olası mümkün savaşta kendi iyi sonuçlarını doğuracaktır” dedi.
Ramin Ahmedov;  Paşinyan kendi sorumluluğunu algılamayan, sorumsuz ve rasgele politikacı olduğunun altını çizerek açıklamasını söyle bitirdi: “Ermenistan Başkanı Paşinyan’ın, yaptığı açıklamalar Ermenistan için pahalıya mal olacağının farkında değil.  Basit  ve yalan konuşması bir kez daha kendisinin hangi görevde olduğunun farkında olmadığını sergiliyor. Bunu yalnızca biz değil, Ermenistan basını da takip ediyor ve böyle bir soytarının devletin başında durmasının utanç verici olduğunu beyan ediyor ”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?