" /> Sağlık Bakanlığından Bayram Genelgesi – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sağlık Bakanlığından Bayram Genelgesi

Sağlık Bakanlığından Bayram Genelgesi

Ankara (CUHA) – Sağlık Bakanlığı, sağlık hizmetlerinin normal çalışma günlerinde olduğu gibi bayramda da kesintiye uğramaması için bir genelge yayımladı.

Bayram tatilinin bu yıl 9 gün olarak açıklanmasının ardından sağlık hizmeti sunumunda olası bir aksaklığa mahal vermemek için yayımlanan genelgeyle gerekli tedbirler alındı.

Sağlık Bakanlığına, üniversite ve özel sektöre ait acil servislerin, artan iş hacmini karşılayabilecek nitelik ve kapasitede düzenlenmesine yönelik kararlar alındı.

Genelge uyarınca yataklı tedavi kurumları, vaka bilgilerini, boş, dolu ve toplam yatak durumlarını, servislerin seviye bilgilerini, fiilen çalışan nöbetçi hekim listelerini güncel ve doğru olarak komuta kontrol merkezine bildirecek.

Bayramda da Kesintisiz Evde Sağlık

Tatil süresince özellikle kanser hastalarının tedavilerinin aksamaması için radyoterapi hizmetleri planlanan tedavi protokollerine uygun olarak sürdürülecek ve hasta mağduriyetine sebebiyet verilmeyecek.

Diyaliz, replantasyon, kalp cerrahisi-yanık ve organ nakli gibi özellikli hizmet sunumu ve tıbbi laboratuvarlar, ultrason-MR-tomografi-röntgen vb. görüntüleme birimleri ile hasta yatırılan kliniklerde günün her saatinde kesintisiz hizmet sunulacak.

Evde sağlık hizmetleri kapsamında; önceden planlanmış ev ziyaretleri, hastaların devam etmekte olan ilaç uygulaması, tıbbi bakım işlemleri de aksatılmadan sürdürülecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?