" /> Sağlık-Sen O Doktor’un Arkasındayız Dedi – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sağlık-Sen O Doktor’un Arkasındayız Dedi

Sağlık-Sen O Doktor’un Arkasındayız Dedi

(MNT) – Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı Kerim Süral, aile hekiminin şikayeti üzerine polis tarafından gözaltına alınmak istenen 82 yaşındaki Yusuf Topal’ın çıkan arbedede fenalaşarak hayatını kaybetmesinin ardından doktor Ö.Y’nin açığa alınmasına tepki gösterdi.

Sağlık-Sen Şube Başkanımız Kerim Süral, hayatını kaybeden Yusuf Topal’a Allah’tan rahmet dileyerek, “yapılan haberlerde ve Sosyal ağda yapılan paylaşımlarda belki polislerin uygulamalarını sert olduğu şeklinde eleştiriler olabilir. Fakat Aile Sağlığı merkezimizde yaşanan olayla ilgili bazı insanlar bilgi sahibi olmadan Doktorumuzu suçlama cihetine gitmektedirler. Biz Sağlık çalışanları olarak yıllarca yaşamış olduğumuz olumsuz hadiseler bizleri bu duruma getirmiştir. insanlarımızın bir kısmı, iyi niyetleri suiistimalleri sonucu hekimin uygulamalarını tamamen resmiyete uygun yapmasını doğurmaktadır. Birçok Hekim gıyaben ilaç yazmasından dolayı ya hapse girmiştir ya da ekmeğinden, mesleğinden olmuştur. SGK na yüklü miktarda para cezaları ödeme durumunda kalmıştır. O nedenlerden dolayı Üyemiz olan Dr. Ö. Y. nın haksız yere eleştirilmesini yersiz buluyor ve Üyemizin Yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Haber ve eleştiri yaparken dikkatli olunması, aksi takdirde Sağlıkta şiddete yola açılacağı bilinmelidir” dedi.

Olayla ilgili aile hekiminin Sağlık Bakanlığı tarafından açığa alındığını hatırlatan Süral şunları kaydetti;

“Hayretle izledik. Bu tutum ve davranış, Sağlıkta Şiddette mücadelede bir mesafe kat etmişken Şiddete davetiye çıkaracaktır. Sağlık Bakanlığı ve SGK na da çağrımız vardır. Heyet Raporlu İlaçların Raporu süresince Eczanelerden direkt olarak alınması kolaylaştırılırsa Hasta yakınları ile Tabip arasındaki yatalak hastaları görüp görmeme konusundaki polemikler bitirilecektir.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?