" /> Sahibinin İşkence Uyguladığı Köpek Koruma Altına Alındı – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sahibinin İşkence Uyguladığı Köpek Koruma Altına Alındı

Sahibinin İşkence Uyguladığı Köpek Koruma Altına Alındı

(MNT) – Manisa’da sahibi tarafından işkence gören köpek koruma altına alındı, köpeğe işkence eden kişiye ise idari para cezası uygulandı.

Geçtiğimiz günlerde sahibi tarafından verilen talimatlara uymadığı için şiddet gören iki köpek, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Hayvan Barınağı’nda koruma altına alındı.

Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde sahibi tarafından verilen komutlara uymayan köpeklerin şiddet görmesi hayvan severleri ayağa kaldırmıştı. Yaşanan olayın ardından şiddet gören köpek, Doğa Koruma ve Milli Parklar Manisa İl Şube Müdürlüğü tarafından alıkonularak, Manisa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’na teslim edildi. Şiddet uyguladığı sırada alkollü olan şahsa ise 625 lira para cezası kesilirken, şahsın bundan sonra hayvan sahiplenmesi yasaklandı. Alıkonularak Manisa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’na teslim edilen köpeğin bakımları artık Büyükşehir Belediyesi’nde görevli veteriner hekimleri tarafından yapılacak.

“Yapılanlar üzüntü verici”
Sahipleninceye kadar yaşamını Manisa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’nda sürdürecek olan köpeğin sağlık durumu hakkında bilgiler veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı Veteriner Hekimi Mehmet Bayram, “Dün akşam saatlerinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Manisa İl Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından alıkonularak bize getirilen köpeklerimiz Manisa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’na teslim edilmiştir. Köpeklerimizde yaptığımız muayenelerde herhangi bir sağlık problemlerinin olmadığını gördük. Sadece kulak arkalarında ufak tefek yaraları mevcuttur. Bugün yine bakımlarını yaparak ilgilendik. Köpeklerimiz emin ellerde bize emanettir. Köpeklerimizi burada herhangi bir sağlık problemleri olmadığına dair müşahede altında tutulacak. Gözetlemesini yapacağız, müşahede sonrasında herhangi bir sorunları yoksa kısırlaştırıp işaretleyip, gerekli kayıtları alındıktan sonra sahiplendirilmesi yapılacak. Şiddet olaylarına tanık olan vatandaşlarımız Doğa Koruma ve Milli Parklar Manisa İl Şube Müdürlüğü’ne ihbarlarda bulunabilirler ya da Manisa Büyükşehir Belediyesi Çözüm Merkezi’ne ihbarda bulunabilirler. Durumu değerlendirerek el konulması gerekiyorsa hayvanlara el koyabiliyoruz. Aynı zamanda biz yetkilileri gerekli yerlere yönlendirebiliriz. Yapılanlar ve olanlar karşısında üzgünüz. Hayvanlara kötü muamele yapanların en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Bunlara ve bunları yapanlara karşıyız, karşısındayız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?