• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sarıeroğlu: “Cumhur İttifakı Masa Başında Oluşturulmadı”

Sarıeroğlu: “Cumhur İttifakı Masa Başında Oluşturulmadı”

Adana (CUHA) – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, TÜYAP Fuar Alanı’nda partililerin katılımıyla düzenlenen “Vefa Yemeği”nde konuşmada yaptı.

 Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin umudu, mazlum ve mağdur coğrafyaların umudu olduğunu ifade eden Sarıeroğlu, “İnşallah çok daha gelişerek, büyüyerek Cumhurbaşkanımız liderliğinde güçlü bir Türkiye yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz.” dedi.

Bugün, Adana’daki Cumhur İttifakı aday tanıtım toplantısının belki de Türk siyasi hayatında bir ilk olduğuna dikkati çeken Sarıeroğlu, şöyle konuştu:

“Kolay olmayan bir süreçti ama bugünkü o birlik beraberlik ruhu, ben inanıyorum, tüm Türkiye’ye dalga dalga yayılacak. Cumhurbaşkanımızın emaneti Cumhur İttifakı masa başında oluşturulmuş bir birliktelik değil. Geçmişi, bugünü var ve geleceği olacak. Özellikle 15 Temmuz gecesi başlayan o ruhun devamı. 16 Nisan, 7 Ağustos, 24 Haziran’daki o birlik beraberliğin devamı niteliğinde. İnşallah 31 Mart’ta bu birlik beraberlik ruhunu zaferle taçlandırarak, önümüzdeki 4,5-5 sene boyunca biliyorsunuz seçim olmayacak, sadece hizmetleri konuşacağımız, sadece Türkiye’nin nasıl daha büyük, daha güçlü olacağını konuşacağımız, büyük yatırımları, atılımları yapacağımız önemli bir 5 sene gelecekte bizi bekliyor olacak. O yüzden 31 Mart seçimlerinden zaferle çıkmak zorundayız.”

Sarıeroğlu, gün içinde MHP ile karşılıklı ziyaretlerde bulunduklarını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emanetine nasıl sahip çıktıklarını teşkilatlarıyla birlikte gösterdiklerini anlatan Sarıeroğlu, şunları söyledi:

“İnşallah bu birlik, beraberlik ruhunun zedelenmemesi için sağlam şekilde ilerlemesi için hepimiz üzerimize düşeni fazlasıyla gerçekleştireceğiz. Bu seçimlerinden yüzümüzün akıyla çıkacağız. Cumhur İttifakı olarak tüm belediyeleri ve büyükşehiri rekor oyla alacağız. Seyhan, Ceyhan, Yüreğir, Tufanbeyli, Aladağ’da da ittifakın AK Partili adayları yarışacak. Bu ilçelerimizde de farkları açarak rekor oylarlarla inşallah ‘finish’ çizgisine ulaşmayı hedefliyoruz.”

Adana’daki su taşkınları

Sarıeroğlu, bir süre önce kentte yaşanan su taşkınları nedeniyle bazı hasarların oluştuğunu anımsatarak, sözlerini şöyle tamamladı:

“Ev ve eşyalarla ilgili hasarların telafisi gerçekleştirildi. Çiftçilerimizin yaşamış olduğu mağduriyetlerin de takipçisi olduğumuzu, çok kısa bir zaman içerisinde inşallah yapılacak desteklerin de açıklanacağını buradan ifada etmek istiyorum. Bütün vatandaşlarımızın ihtiyaçları, talepleri bizim gündemimizin birinci maddesi.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?