• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sarıgül, DSP’den Şişli Belediye Başkan Adayı Oldu

Sarıgül, DSP’den Şişli Belediye Başkan Adayı Oldu

İstanbul (CUHA) – İki dönem DSP Şişli Belediye Başkanılığı yapan Mustafa SARIGÜL, 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden DSP’den Şişli Belediye Başkanlığı için adaylık başvurusu yaptı.

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL’ın makamında kabul ettiği Mustafa SARIGÜL, “Demokratik Sol kültür çerçevesinde ECEVİT öğretisiyle yetişmiş biriyim, ülkenin bu kötü gidişinin yerelden başlayarak Demokratik Sol Parti’nin devlet yönetiminde etkin bir noktaya taşınmasıyla önlenebilecektir. Türkiye sevdalısı bir yurttaş olarak Şişli halkının da talebi doğrultusunda DSP’den Şişli Belediye Başkanlığına aday olmak istiyorum.” dedi.

Mustafa SARIGÜL’ün, Şişli’ye hizmet projelerini aktardığı basına kapalı görüşmeden sonra DSP Genel Başkanı sayın Önder AKSAKAL basın mensuplarına şöyle açıklama yaptı.

”31 Mart seçimlerini “Türkiye için bir dönüm noktası” ya da bir “beka sorunu” olduğu gibi açıklamalarla süreci manipüle eden ve el birliğiyle “cambaza bak” siyaseti yapan partilerin karşısında tek Sol parti olarak 81 ilde seçimlere katılıyoruz.

Demokrasinin en önemli aracı olan seçimler hiçbir zaman “beka sorunu” olarak nitelendirilemez.

Türkiye, 03 Kasım 2002’den itibaren değişim ve dönüşüm sürecine sokulmuştur, 31 Mart seçimleri ise iki partili sisteme götürülen yolda önemli bir kilometre taşıdır.

DSP olarak bu kumpası bozacağız.

Son günlerde DSP’nin siyaset gündeminde ağırlığının hissedilmesine karşı rahatsızlık duyan çevrelerin bu hassasiyetlerini anlayışla karşılıyorum.

DSP yeniden ECEVİT’in Genel Başkanlığı dönemindeki inançlı ve kararlı duruşunu ortaya koyarak ülkenin ve milletin sahipsiz olmadığını gösterecektir.

“Elin dirgeniyle harmana girmeyi” alışkanlık haline getiren siyasi yapılarla Türkiye’nin bir başarıya ulaşması imkansızdır.

Halkçı, yurtsever, gerçek milliyetçi, inançlara saygılı laiklik temelinde demokratik sol politikalarıyla 34 yılda üç kez devleti yönetmiş ve her seferinde gerek ekonomik, gerekse siyasi her türlü badireyi bertaraf etmiş olan DSP, bugün de aynı inanç ve kararlılıkla 31 Mart seçimlerinden büyük bir başarıyla çıkacak, 2023 yolunda belirleyici bir misyon üstlenecektir.

“DSP Türkiye’de siyasetin de engüvenli limanıdır” anlayışımız çerçevesinde yurdunu, milletini özünden çok seven, cumhuriyetin temel değerlerini benimsemiş, Atatürk ilkelerine sadık ve tabii ki Demokratik Sol Parti’nin kuram ve kurallarını kabullenen her yurttaşımıza kapılarımızı ve gönlümüzü açtık.

Belediyeciliğe 1999 yılında DSP okulunda ECEVİT önderliğinde başlamış, 2009 yılında yeniden DSP Belediye Başkanı seçilerek Şişli halkına hizmet etmiş, bu partinin evladı olarak gördüğümüz sayın Mustafa SARIGÜL bugün yeniden DSP’nin Şişli Belediye Başkanlığına aday olmuştur.

DSP, gücünü “hak’tan ve halk’tan” alır.

Şişli halkının aday önerisi DSP için değerlidir.

31 Mart seçimlerinde Allah’ın izniyle, Şişli halkımızın desteğiyle güzel ilçemiz Şişli’yi sayın Mustafa SARIGÜL’e Mustafa SARIGÜL’ü de Şişli halkına emanet edeceğiz.

Demokratik Sol Parti’nin akgüvercinli mavi bayrağı altında CMHURİYETKENT-Umudun Projelerini hayat geçireceğiz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?