• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sözlü: “Adana Beş Yılda Marka Şehir Olma Hedefine Ulaştı”

Sözlü: “Adana Beş Yılda Marka Şehir Olma Hedefine Ulaştı”

Adana (CUHA) – Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana’nın marka şehir olma yolunda yaptıkları çalışmalar ve önümüzdeki beş yıl içinde tekrar göreve geldiğinde yapacakları projelerle kentin vizyonunu tamamen değiştireceklerini vurguladı.

İnşaat Magazin Dergisi’nin düzenlediği 2. Marka Şehir Adana Paneli TÜYAP İnşaat Fuarı Etkinlik Alanı’nda düzenlendi. Etkinliğe Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, MHP Çukurova Belediye Başkan Adayı Yusuf Baş, Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, AK Parti Seyhan Belediye Başkan Adayı Fikret Yeni, Eski AK Parti Adana Milletvekili Fatma Gül Demet Sarı, Adana AK Parti Milletvekili Ahmet Zenbilci, AK Parti Çukurova İlçe Başkanı Şahin Çetin, MUSİAD Başkanı Burhan Kavak, AYAMDER Başkanı Nadir Vurankaya ve çok sayıda yapı ve gayrimenkul sektöründen kişiler katıldı.

“ADANA’YI MARKA ŞEHİR HALİNE GETİRDİK”

Kentin vizyonunu geliştirmek, fikir alışverişi yaparak bir sinerji oluşturmak ve Adana’nın çehresini değiştirmek amacıyla düzenlenen panelde konuşma yapan Sözlü, Adana’nın marka şehir olma yolunda yaptıkları çalışmalar ve önümüzdeki beş yıl içinde tekrar göreve geldiğinde yapacakları projelerle kentin vizyonunu tamamen değiştireceklerini vurguladı. Sözlü, kentte huzur iklimi oluşturduklarını, beş yıllık görev süresince Adana’da kavgayı ve kaosu bitirerek festivaller, karnavallar ile kentin üçüncü sayfa haberlerinden arındırıldığını ifade etti.

“ADANA’DA BELEDİYE BAŞKANI OLMAK AYRICALIKTIR”

Panelde konuşma yapan İnşaat Magazin Dergisi İmtiyaz Sahibi İbrahim Harmancı şunları kaydetti:

“Öncelikle şunu söylemeliyim ki Adana bir marka şehirdir ve Adana gibi bir marka şehirde belediye başkanı olmakta bir ayrıcalıktır. Adana’mızın denizi var, toprağı var,  havası var, suyu var ve en önemlisi sıcakkanlı insanları var.  Adana’mızın marka şehir olabilme adına her şeye sahip olduğuna inanıyorum, yeter ki birlik olsun beraberlik olsun. Adana olarak hak ettiğimiz yere ulaşacağımıza hiç şüphem yok. Buradan Adana için gerçekleştirdiğimiz panele katılımcılara çok teşekkür ederiz.”

Adana’nın vizyonu ve markalaşmasına yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ödülü alan belediye başkanları, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay oldu.

Belediye başkanlarının yanı sıra Erdeve Yapı İnşaat Emre Erdeve, Bozkurtlar İnşaat Faruk Bozkurt, Göregen İnşaat Mustafa Göregen, Seyhan Oteli Genel Müdürü Tacim Büyüktaş, Proyap Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tunca, Bürosan İbrahim Dilme, Hakan Nazlıcan, Villa Organizasyon Uğur Kızıl, Kocamanlar Perde Kazım Kocaman ödül alanlar arasında yer alırken, MÜSİAD  ise yılın en etkin sivil toplum kuruluşu olarak MUSİAD Başkanı Burhan Kavak’a ödül verildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?