" /> Sözlü: “Beka İçin Can Veren Yiğitleri Doğuran Analarımız Başımızın Tacıdır” – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sözlü: “Beka İçin Can Veren Yiğitleri Doğuran Analarımız Başımızın Tacıdır”

Sözlü: “Beka İçin Can Veren Yiğitleri Doğuran Analarımız Başımızın Tacıdır”

Ankara (CUHA) – Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, “Memleketimizin, milletimizin bekası için can veren yiğitleri doğuran analarımızı, şehitlerimizin eşlerini, çocuklarını her zaman başımızın tacı yapmayı sürdüreceğiz” dedi.

Sözlü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen vefa gecesinde şehit ve gazi aileleriyle buluştu. Terörle mücadelede en çok şehit veren illerin başında Adana’nın yer aldığını vurgulayan Sözlü, “Memleketimizin, milletimizin bekası için can veren yiğitleri doğuran analarımızı, şehitlerimizin eşlerini, çocuklarını her zaman başımızın tacı yapmayı sürdüreceğiz” dedi.

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV), Türk Eğitim-Sen 2. Nolu Şube ve Şehit Aileleri Yardımlaşma Dayanışma Derneği’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında ortaklaşa düzenlediği vefa gecesine eşi Zeynep Sözlü ile birlikte katılan Başkan Sözlü, duygu dolu anlar yaşadı. Şehit çocuklarını öpüp, şefkat gösteren Sözlü, anlamlı geceyi düzenleyen sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini tebrik etti.

Türkiye’de en çok acı çeken kadınların şehit ve gazi anneleri olduğunu dile getiren Sözlü, terör örgütlerine karşı mücadelede en çok şehit veren illerin başında Adana’nın geldiğini, belediye başkanı olmasından dolayı da katıldığı cenaze törenlerinde annelerin gözyaşları ve feryatlarından derin üzüntü duyduğunu anlattı. Sözlü, “Memleketimizin, milletimizin bekası için canlarını veren yiğitleri doğuran analarımızı, şehitlerimizin eşlerini, çocuklarını her zaman başımızın tacı yapmayı sürdüreceğiz. Acılarını biraz olsun dindirmek için, devletimizin hürmetini göstermek için şehit ailelerimizin, gazilerimizin, onların yakınlarının yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Başkan Sözlü, konuşmasının ardından Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV), Türk Eğitim-Sen 2. Nolu Şube ve Şehit Aileleri Yardımlaşma Dayanışma Derneği yöneticilerine çiçek vererek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne kutladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?