" /> Sözlü: “Büyük Projelerle Adana’nın Çehresini Değiştiriyoruz” – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sözlü: “Büyük Projelerle Adana’nın Çehresini Değiştiriyoruz”

Sözlü: “Büyük Projelerle Adana’nın Çehresini Değiştiriyoruz”

Adana (CUHA) – Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü, “Biz bu şehir için beslediğimiz yüksek aşk derecesindeki projelerimizle sizlere hizmet etmeye talibiz. Adana aşkla hizmet edilecek, aşkla kararlılıkla düzeltilecek bir şehirdir. Büyük projelerle Adana’nın çehresini değiştiriyoruz” dedi.

Sözlü, Yüreğir Mutlu Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Kalabalık bir topluluğa hitap eden Sözlü, bu şehirde yaşayan herkesin Adana’nın birinci sınıf hemşehrisi olduğunu ve en kaliteli hizmeti hak ettiğini söyledi. Kendisini coşkuyla karşılayan Mutlu Mahallesi sakinlerine, geride kalan 5 yıllık sürede verilen hizmetlerle ilgili bilgi aktaran Sözlü, Adana’da kimseyi ayrıştırmadan, kökenine, mezhebine bakmadan çalıştıklarını ifade etti. Sözlü, “Öncelikle Adana’nın huzur ve kardeşlik iklimine katkı sağlamanın gayretinde oldum. Biz Adanalılar olarak büyük bir aileyiz. Hepimiz Büyük Türkiye Cumhuriyeti’nin birinci sınıf vatandaşı ve Adanamızın birinci sınıf hemşehrisiyiz. İnsanlarımızı ayrıştırmaya çalışanlara fırsat vermedik. Günümüzde çağdaş milletler, çağdaş toplumlar insanı; iyi insan olarak tarif eder. Kökene, renge bakmaz. Birileri nasıl bir dayatma yaparsa yapsın, milletimiz gereken cevabı verecektir. Bizim için milletin birliği, devletin üniter yapısı, halkın değerler bütünü yücedir” dedi.

“METRO DAHA İŞLEVSEL OLACAK”

Yüreğir’i Seyhan Nehri’nin sol tarafında ihmal edilmiş bir Adana parçası olmaktan çıkardıklarını kaydeden Başkan Sözlü, şöyle devam etti:

“Yüreğir’e değer katmak için önce Devlet Bahçeli Köprüsü’nün temelini attık. İnşaatı sürüyor. Türkiye’nin en büyük köprüsü olacak. İlim Yolu Bulvarı’yla Çukurova Üniversitesi’ne geçecek raylı sistem, Mithat Özsan Bulvarı’ndan dönecek, Alparslan Türkeş Bulvarı’ndan Baraj Yolu ve Turgut Özal Bulvarı’na gidecek. Metroyu tamamlayacağız ve daha işlevsel hale getireceğiz.”

“BÜYÜK PROJELER ADANA’NIN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYOR”

Sözlü, Devlet Bahçeli Köprüsü’nün dışında Suları, Yüreğir’e Yavuzlardan bağlayacak bir köprü yaptıklarını, Girne Köprüsü’nün genişliğini iki katına çıkardıklarını vurguladı. Başkan Hüseyin Sözlü, “Sarıçam’ı Yüreğir Kuşak Bulvarı’na, Yüreğir’in en sonundan geçecek çevre yoluna kadar bağlıyoruz. İlim Yolu Bulvarı’nı Kozan yolu çarşısından D-400’e, karşıya geçirip, onu da Karataş Yolu’na paralel olarak en aşağıya kadar indiriyoruz. Biz bu şehir için beslediğimiz yüksek aşk derecesindeki projelerimizle sizlere hizmet etmeye talibiz. Adana aşkla hizmet edilecek, aşkla kararlılıkla düzeltilecek bir şehirdir. Aşağı Seyhan ve Yüreğir’in bitiminde bu yenilemeyi yapamadığımız sürece modern çağdaş bir Adana’dan bahsedemeyiz” diye konuştu.

“AYDA 3 BİN AİLEYE EVDE BAKIM HİZMETİ”

Sözlü, her ay 3 bin aileye evde bakım hizmeti verildiğini belirterek, pırıl pırıl, kalpleri insan sevgisi dolu belediye çalışanlarının, bakıma muhtaç, yaşlı ve kimsesiz insanlara pansuman, bakım hizmeti verdiğini, Allah rızası için çaba gösterip, insanlığın değerini yükselttiklerini anlattı. Sözlü, evden hastaneye, hastaneden eve gitmek zorunda olan, başta yatalak diyaliz hastaları için olmak üzere, desteğe muhtaç insanlar için, hasta bakım araçları ve ambulanslarla 100 bin sefer yaptıklarını ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?