" /> Sözlü: “Ceyhan Sanayi Bölgeleriyle Türkiye’nin Gözdesi Olacak” – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sözlü: “Ceyhan Sanayi Bölgeleriyle Türkiye’nin Gözdesi Olacak”

Sözlü: “Ceyhan Sanayi Bölgeleriyle Türkiye’nin Gözdesi Olacak”

Adana (CUHA) – Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “İstanbul’dan İzmit’e giderken hangi yatırımlar varsa bunun aynısı Ceyhan’da da olacak. Yakın zamanda 5 milyar dolarlık yatırımı bu bölgeye alacağız. Ceyhan sanayi bölgeleriyle Türkiye’nin gözdesi olacak” dedi.

15 yıl belediye başkanlığı görevini üstlendiği Ceyhan’da Sivil Toplum Kuruluşları ve muhtarlarla bir araya gelen Hüseyin Sözlü, Ceyhan’ın önümüzdeki yıllarda kurulacak organize sanayi bölgeleri ile ülke ekonomisine katkı sunacağını ve istihdam sorununa köklü bir çözüm olacağını ifade etti.

Sözlü, 15 yıl belediye başkanlığı görevi yaptığı Ceyhan’da, Sivil Toplum Kuruluşları ve muhtarlarla bir araya geldi. Milliyetçi Hareket Partisi Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Ceyhan Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Ali Alper Boydak’ın da hazır bulunduğu buluşmaya Ceyhan’ın sivil toplum kuruluşları, sanayici ve iş adamları ile muhtarları yoğun ilgi gösterdi.

“İTTİFAKIMIZ MİLLİDİR, BEKAMIZ İÇİNDİR”

Ceyhan Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Ali Alper Boydak konuşmasında Cumhur İttifakı’nın Ceyhan’da ve Adana’nın diğer tüm ilçelerinde galip gelmesinin önemine değindi.

MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, “Bu ittifak siyasi kaygılarla, hesaplarla kurulmuş bir ittifak değil aziz Türk milletinin bekası, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için oluşturulmuş, her yönüyle milli ve yerli bir ittifaktır. Ceyhan’da yaşayan hemşerilerimiz bu ittifakın arkasındadır” dedi.

“CEYHAN’DAKİ YATIRIMLAR MARMARA’NIN %50’SİNE DENK GELECEK”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü ise konuşmasında Ceyhan’da uygulanacak projelerle ilgili bilgi vererek “İstanbul’dan İzmit’e giderken hangi yatırımlar varsa bunun aynısı Ceyhan’da da olacak. Yakın zamanda 5 milyar dolarlık yatırımı bu bölgeye alacağız. Kuracağımız gıda, tarım, kimya ihtisas ve sanayi bölgeleri ile Ceyhan’da istihdamla ilgili önemli bir sıkıntı kalmayacak. Serbest bölge ile düzenlemeler yapıldığında burası Marmara’daki yatırımın yüzde ellisine denk gelecek bir konumda olacak” dedi.

ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

Ceyhan’ı ve Adana’yı yatırımlarla güçlendireceklerini ifade eden Başkan Sözlü, ikinci 5 yıllık hizmet sürecinde kentin ve bölgenin gelişip kalkınacağım belirtti. Sivil toplum kuruluşları ve muhtarlar buluşmasının ardından MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, MHP Ceyhan İlçe Başkanı Erdoğan Ekli ile birlikte esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Başkan Sözlü, öğleden sonra Aşraklar Tarım tarafından düzenlenen yemek programına katılarak hemşerileri ile buluştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?