• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sözlü: “Cumhur İttifakı, Adana’da Huzurun Teminatıdır”

Sözlü: “Cumhur İttifakı, Adana’da Huzurun Teminatıdır”

Adana (CUHA) – Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Cumhur İttifakı’nın Adana’da huzur ikliminin devamının teminatı olduğunu ifade etti.

Sözlü, Vedat Dolakoy Büyük Sebze Hali ve 25 Nolu Yeşilevler Dolmuşçular Kooperatifi’ni ziyaret ederek hal ve dolmuşçu esnafının sorun, takdir ve taleplerini dinledi. Cumhur İttifakı’nın Adana’da huzur ikliminin devamının teminatı olduğunu ifade eden Sözlü, Adana’nın eş başkanlara teslim edilmeyeceğini belirtti.

“PROJELERİMİZ HAZIR”

Sözlü, Cumhur İttifakı Seyhan Belediye Başkan Adayı Fikret Yeni ile birlikte Vedat Dolakoy Büyük Sebze Hali’ni ziyaret etti. Ziyaret esnasında konuşan Cumhur İttifakı Seyhan Belediye Başkan Adayı Fikret Yeni burada yaptığı konuşmada “Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü Bey ile birlikte Seyhan için projelerimiz hazır. Seyhan’a yeni bir gelecek inşa edeceğiz” dedi.

“NE HALKA NE DE ESNAFA RAĞMEN DEĞİL; BİRLİKTE”

Sözlü, merkez hal esnafını ziyaretinde yaptığı konuşmada, üretimi ibadet sayan bir belediye başkanı olarak hal esnafının sorunlarının yakın takipçisi olduğunu söyleyerek, “Adana’da ne halkımıza ne de esnafımıza rağmen hiçbir girişimin içerisinde bulunmadık, bulunmayacağız. Türkiye’nin en ucuz tanzim satış noktasını Adana’da açtık. İstiyoruz ki ne esnaf ne vatandaş mağdur olsun, zaman daha çok kazanmak değil daha fedakar davranmak zamanı” dedi.

“PLANLAMALARIMIZ ULAŞIM ODAKLI DÖNÜŞÜM VE YENİLEMEYE AÇIK”

Sözlü, hal esnafını ziyaretinin ardından 25 Nolu Yeşilevler Dolmuşçular Kooperatifi, yönetimi ve üyelerini ziyaret etti. Şehrin geleceği için hayata geçirdiği projelerin ulaşım odaklı, dönüşüm ve yenilemeyi de kolay kılan projeler olduğunu belirten Sözlü, Adana’ya 153 yeni otobüs kazandırdıklarını ancak yeni hat açmadıklarını, var olan kooperatiflerin sayısının artmadığını ifade ederek “15 yıl Ceyhan Belediye Başkanlığı dönemimde var olan hat sayısını arttırmadım, Adana’da da aynı şekilde beş yıllık görev sürecimde bir tane ek hat açmadım, ikinci beş yıllık hizmet dönemimde de böyle olacak” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?