• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sözlü: “Eğitim Hizmetlerimiz Katlanarak Devam Edecek”

Sözlü: “Eğitim Hizmetlerimiz Katlanarak Devam Edecek”

Adana (CUHA) – Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, ABEM’lerde Türkiye şampiyonu öğrencilerin çıkmaya başladığını belirterek, genç hemşehrilerine desteğinin her geçen yıl artarak devam edeceğini bildirdi.

Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla 13 ilçede kurduğu 17 ayrı Eğitim Merkezi’nde 60 bin öğrencinin üniversite ve liseye giriş sınavlarına ücretsiz hazırlanmasını sağlayan Sözlü, yeni hizmet döneminde eğitim hizmetlerinin katlanarak artacağını söyledi. Sözlü, “Gençlerimize güvenimiz tam, inancımız sarsılmazdır. ABEM şubelerinden mezun olan çocuklarımız, aydınlık Türkiye’nin geleceğini inşa edecekler” dedi.

“GURUR TABLOSU ADANALILARIN ESERİ”

Başkan Hüseyin Sözlü ve Cumhur İttifakı AK Parti Yüreğir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir, Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyet yürüten Adana Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezleri’nin (ABEM) Yüreğir ve Sarıçam şubelerinde eğitim gören öğrenciler ve aileleriyle TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya geldi. Sınav kaygısı, motivasyon, özgüven, verimli ders çalışma, strateji, zamanı etkili kullanma, hedef, farkındalık ve sınava hazırlık süreciyle ilgili seminerin ardından hemşehrilerine hitap eden Sözlü, 5 yıllık hizmet döneminde 60 bini aşkın öğrenciye eğitim desteği veren ABEM şubelerinde yüzde 98 başarı ortalamasına erişilmesinden büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Sözlü; Seyhan, Çukurova, Sarıçam, Yüreğir, Ceyhan, Yumurtalık, İmamoğlu, Karataş, Kozan, Feke, Saimbeyli, Karaisalı ve Pozantı ilçelerinde faaliyet yürüten ABEM’de ortaya çıkan gurur tablosunun öğrencilerin ve öğretmenlerin gayretli çalışmasıyla oluştuğunu kaydetti. ABEM’lerde Türkiye şampiyonu öğrencilerin çıkmaya başladığını vurgulayan Sözlü, genç hemşehrilerine desteğinin her geçen yıl artarak devam edeceğini bildirdi.

“TÜRK GENÇLİĞİNE GÜVENİM TAM, İNANCIM SARSILMAZ”

31 Mart seçimlerinde Adanalıların desteğiyle tekrar göreve seçileceğinden kuşku duymadığını ifade eden Sözlü, yeni dönemde de eğitim hizmetlerine öncelik vereceklerini söyledi. Atatürk’ün Cumhuriyet’i emanet ettiği Türk gençliğine güveninin tam, inancının sarsılmaz olduğunu dile getiren Sözlü, “En değerli varlığımız olan çocuklarımızın iyi eğitim alıp vatanına, milletine faydalı bireyler olarak başarı bir yaşam sürmelerini arzuluyoruz. Ben inanıyorum ki öğrencilerimiz çok çalışıp kazandıkları okullardan da en başarılı şekilde mezun olarak aydınlık Türkiye’nin geleceğini inşa edecekler” dedi.

Cumhur İttifakı AK Parti Yüreğir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir ise Adana’nın yerli ve milli belediye başkanlarının hizmetleriyle gelişip, kalkınacağını belirtip, hemşehrilerinden destek istedi. Adana’nın 15 ilçesinde gönül ittifakının çok güçlü şekilde oluştuğunu kaydeden Kocaispir, yeni dönemde Başkan Hüseyin Sözlü ile uyum içinde çalışıp, eğitim hizmetlerinde başarı çıtasını daha yükseklere çıkarma sözü verdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?