" /> Sözlü: “Eşbaşkanlara Karşı Cumhur İttifakı Kazanacak” – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sözlü: “Eşbaşkanlara Karşı Cumhur İttifakı Kazanacak”

Sözlü: “Eşbaşkanlara Karşı Cumhur İttifakı Kazanacak”

Adana (CUHA) – Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, CHP’nin HDP ile ittifak yaptığını, belediye meclis üyelikleri listelerinde terör örgütünün siyasi uzantısı olan siyasi partiden isimlere yer verdiğini belirtip, “Eşbaşkanlara karşı Cumhur İttifakı kazanacak” dedi.

Sözlü, Kars Iğdır Ardahan Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği, Sarıçam Yardımlaşma Derneği ve Saimbeyli Çevresi Dayanışma Derneği’nin düzenlediği dayanışma gecelerine katıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, AK Parti Adana İl Başkanı Şerif Güler, Sarıçam Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Bilal Uludağ’ın eşlik ettiği programlarda Sözlü, hemşehrilerinin büyük sevgi gösterileriyle karşılandı.

Sözlü, Cumhur İttifakı’na destek ve dayanışma gecelerinde yaptığı konuşmalarda hem kendisine hem de 15 ilçedeki MHP ve AK Parti’nin adaylarına destek istedi. Cumhur İttifakı’nın Türkiye’ye diz çöktürmek isteyenlere karşı kurulduğunu vurgulayan Başkan Hüseyin Sözlü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu iradeyle güvenlik güçlerinin terör örgütlerine karşı amansız mücadele verdiğini, ana muhalefetin ise terör örgütü PKK’nın siyasi uzantılarıyla örtülü bir ittifakın içinde olduğuna dikkat çekti.

“CHP’NİN BELEDİYE MECLİSİ LİSTELERİNDEKİ HDP’LİLER ÖRTÜLÜ İTTİFAKIN KANITI”

CHP’li adayların halka yalan söyleyerek siyaset yaptığını, İYİ Parti teşkilatlarını istismar ettiğini dile getiren Sözlü, örtülü ittifakın belediye meclis üyeliklerinde yazılan isimlerle gün yüzüne çıktığını söyledi. Sözlü, Seyhan’da, Çukurova’da, Yüreğir’de ve Ceyhan’da çok sayıda HDP’linin CHP listelerinden belediye meclis üyeliklerine aday gösterildiğine dikkat çekti.

Sözlü, “Karşı ittifakın büyük ortağı, PYG’ye ‘terör örgütü’ diyemeyen HDP’yle ittifak içindedir. Bunlar, PKK’yı meşru hale getirmenin gayreti içindeler. Bunlar, teröristlerin kurduğu kalleş, hain pusularında şehit edilen askerlerimizi, polislerimizi yok sayıyorlar. Onların ruhunu sızlatıyorlar. Şehit ailelerine büyük saygısızlık yapıyorlar. Bir tarafta Türkiye’nin bekası için terör örgütleriyle mücadele eden, PKK’nın, PYG’nin, PYD’nin tepesine balyoz gibi inen Cumhur İttifakı var, diğer tarafta ise PKK’dan beslenen bir CHP var. Türkiye işte böyle bir zihniyetin tehdidi altındadır. 31 Mart’ta ya PKK’lı eşbaşkanların karşı ittifakı kazanacak, ya da memleket evlatlarından müteşekkil vatan evlatları kazanacak. Ben tüm kalbimle inanıyorum ki, Adana hemşehrilerim örtülü ittifakın Adana’yı ele geçirmesine müsaade etmeyecektir” diye konuştu.

Konuşmaları coşkulu alkışlarla sık sık kesilen Sözlü, yeni hizmet döneminde hemşehri derneklerine destek vermeyi sürdüreceklerini, Türkiye’nin dört bir yanından göçüp Adana’da yerleşen vatandaşların kentin zenginliği olduğunu, yöresel kültürlerin ve değerlerin yaşatılması için Büyükşehir Belediyesi’nin etkinlikler ve hizmetlerinin kesintisiz devam edeceğini sözlerine ekledi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?