" /> Sözlü: “İlk Etapta 50 Bin, Toplamda 250 Bin Hemşerimizi İstihdam Edeceğiz” – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sözlü: “İlk Etapta 50 Bin, Toplamda 250 Bin Hemşerimizi İstihdam Edeceğiz”

Sözlü: “İlk Etapta 50 Bin, Toplamda 250 Bin Hemşerimizi İstihdam Edeceğiz”

Adana (CUHA) – Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, ““Adana çok yakın dönemde 10 milyar dolarlık yatırımı alan bir şehir olacak. Kuracağımız, gıda, kimya, tarım organize sanayi ve ihtisas bölgeleri ile ilk etapta 50 bin olmak üzere toplamda 250 bin hemşerimizi istihdam edeceğiz” dedi.

Sözlü, Metro TV’de Yüksel Mert’le Mertçe Söyleşi’nin canlı yayın konuğu oldu. Canlı yayında Mert’in sorularını yanıtlayan Başkan Sözlü, Adana’daki istihdam probleminin çözümü olarak ikinci beş yıllık hizmet sürecinde hayata geçirecekleri projeleri anlattı.

Türkiye’de imar rantına geçit vermeyen belediye başkanlarından bir tanesi olduğunu ifade eden Sözlü, Adana’nın 10 bin yıllık geçmişi olduğunu, şehrin bundan sonrasında da var olacağını, milliyetçi ve üretken belediyecilik anlayışıyla şehri rehabilite ettiklerini, göreve geldiği günden bu yana şehrin geleceğini kurtarabilmek adına çalışmalar sürdürdüklerini söyledi.

“İSTİHDAM ÜRETİYORUZ”

Adana’da istihdam problemine dikkat çeken Mert’e açıklamalarda bulunan Sözlü, “Adana çok yakın dönemde 10 milyar dolarlık yatırımı alan bir şehir olacak. Ceyhan Enerji İhtisas Bölgesi ile ilgili gelişmeler var. Kuracağımız, gıda, kimya, tarım organize sanayi ve ihtisas bölgeleri ile ilk etapta 50 bin olmak üzere toplamda 250 bin hemşerimizi istihdam edeceğiz” dedi.

Sözlü canlı yayında 20 yıllık belediye başkanlığı geçmişinden Adana’da Cumhur İttifakı’nın başarısına kadar birçok konudaki soruları yanıtlandırdı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?